• |
ide | kryesore

Avokati i njohur: Kokaina u mbajt në Livorno, në Durrës erdhi 613 kg miell

Lajme

Avokati Genc Gjokutaj ka bërë një deklaratë interesante në emisionin “360 Gradë” në Ora Neës. Ai këmbëngul se kapja e 613 kg kokainë është bërë me dorëzim të kontrolluar.

“Dorëzimi i kontrolluar konsiston me lënien e një mostre dhe zëvendësimi i pjesës tjetër. Këta nuk kanë ditur gjë. Dorëzimi i kontrolluar është operacioni më i fshehtë që bën policia. Kanë qenë në maune dhe personat që kanë udhëtuar nuk e kanë ditur se kanë infiltruar. Kështu ndodh në Shqipëri sepse e dinë që kokaina ikën. Duhet ta kenë mbajtur në Livorno” – tha Gjokutaj. ©LAPSi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu