• |
ide | kryesore

Këtë verë pritet të lançohet dokumentari mbi jetën e Whitney Houston (Video)

Paparazzi, Slider

Whitney Houston, ikona e muzikës R&B e ndarë nga jeta 6-të vjet më parë do të mbahet mend jo vetëm për zërin brilant por edhe si një nga femrat më të bukura. Prej kohësh flitet për një dokumentar që do të përmbajë  rregjistrimet origjinale të papublikuara më parë, disa prej hiteve të studios Huston si dhe shfaqejet live. Këtë e ka konfirmuar dhe regjizori skoces Kevin Macdonald.

Entertainment do të lançoi  filmin në SHBA, Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë më 6 korrik. Kasti i produksionit të këtij dokumentari përbëhet nga  Patricia Houston, Nicole David, Zanne Devine, Rosanne Korenberg, Joe Patrick dhe Will Clarke, Andy Mayson dhe Mike Runagall.

Vetë regjisori i dokumentarit është shprehur ” Në thelb, ‘Whitney’ është një histori familjare intime që zbulon një anë të re për një grua, që as njerëzit e saj më të afërt nuk e njihnin. Për këtë projekt kaq të veçantë dua të falenderoj ata që më besuan çelësin e shtëpive e pronave të saj, me qëllim që unë të mblidhja disa të dhëna të vlefshme për dokumentarin që do t’iu mahnisë të gjithëve”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu