• |
ide | kryesore

Lëvizje në SHBA, presidenti Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson

Lajme

Presidenti Trump njoftoi sot se Rex Tillerson nuk do të jetë më Sekretar i Shtetit. Ne vend te tij do te jete Mike Pompeo, drejtori i CIA-s, i cili eshte caktuar te zëvendësojë Tillerson në këtë detyre.

Lajmin e ka dhene vete Trump mes nje postimi ne Twitter. “Mike Pompeo, drejtor i CIA-s, do të bëhet sekretari i ri i shtetit, ai do të bëjë një punë fantastike! Gina Haspel do të bëhet drejtorja e re e CIA-s dhe gruaja e parë e zgjedhur në këtë mënyrë. Urime për të gjithë!”- ka shkruar Trump.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu