• |
ide | kryesore

VIDEO/ Mancester United eliminohet nga Champions League

Sport

Sevilla e trajnerit Fancesco Montella ka bërë befasinë më të madhe në këtë fazë të Ligës së Kampionëve, duke eliminuar Manchester United.

Skuadra e Mourinhos vinte nga një barazim 0:0 në fushën e spanjollëve, por u mposht në stadiumin e tij 1-2 nga spanjollët.

Të dy golat për miqtë i shënoi Ben Yedder, ndërsa golin e vetëm për Unitedin e realizoi Romelu Lukaku.

Sevilla kështu bëhet skuadra e gjashtë që kalon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pas Real Madridt, Liverpool, Manchester City, Juventus dhe Roma.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu