• |
ide | kryesore

Video/ Kur Rama tallej me brekët e të ndierës Violeta Manushi

Arkiva, Syri i Lapsit

Ironia që Edi Rama bëri me brekët e ish aktores të Teatrit Kombëtar, ka mbetur një nga batutat e tij më të përfolura. Ai e tha atë gjatë emisionit Ajsberg të Artur Çanit kur po debatonte me aktorët në vitin 2002 nëse duhej prishur apo duhehj ruajtur godina e teatrit kombëtar. Me ironi therëse ish kryebashkiaku që ishte i vendosur për shkatërrimin duke mos përfillur asmablin “Monument Kulture” që kishte shpallur vetë Ii’u drejtua aktorëve: “Epo ruajini dhe brekët e Violeta Manushit si monument Kulture”. Në atë kohë nga salla u ngrit Luftëtar Paja që plot pathos teatral ia ktheu: “Brekët e Violeta Manushit janë të arta”

©Lapsi.al 

8 Comments

  1. Jo te gjithe race e poshter. Por te kuqte. Nuk e kuptoj si mund te quhen te zhvilluar e urrejne maloke njerez qe e lane popullin mbyllur per 50 vjet e pa buke.

  2. Nje gomarr qe vete e zgjodhet kryetar bashkie dhe dy here KM. Kete here i keni dhene tepsine dhe timonin i vetem ne makine . Do ZOTI e sheh dhe i ha koken dhe i dalin horrlleqet para se ky popull te mbaroje krejt. Megjithate E KENI HAK. NENEN TU LEROJE ezhte pak. Une per vete po ferkoj barkun per te gjithe ata qe j dhane voten dhe tani po ua merr shpirtin me taksa. SUKSEZE NE JETE POPULLIT SHQIPTAR.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu