• |
ide | kryesore

Foto/ Bizneset në Korçë dhe Fier mbyllim qepenat në shenjë proteste kundër skemës së TVSH

Lajme, Të fundit

Me muajin prill ka ardhur edhe aplikimi i skemës së TVSH-së për biznesin e vogël. Nga 1 prilli biznes i madh do të quhet një biznes që e kalon shifrën 20 mln lekë në vit, nga 50 mln që ishte. Ndërkohë ditën e sotme, në shenjë proteste biznese në Korçë dhe në Fier ka mbyllur qepenat për dy orë në shenjë proteste kundër kësaj skeme.

Nga 1 prilli nisi zbatimin aplikimi i TVSH prej 20% për të gjitha ato biznese me xhiro mbi 2 milion lekë. Ky fakt ka sjellë një kaos tek biznesi i vogël, i cili nuk i ka njohuritë e duhura për këtë politikë të re fiskale, si dhe sjellë mbylljen masive të tyre.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu