• |
ide | kryesore

Krahasimi banal për popullin/ Rama i shpëton ndëshkimit nga Byroja e Kuvendit

Lajme, Të fundit

Byroja e Parlamentit vendosi të rrëzojë kërkesën e LSI-së për përjashtimin e Edi Ramës nga Kuvendi, me 6 vota kundër dhe 3 pro.

Sipas mazhorancës, kryeministri nuk përdori fjalë fyese në seancën e javës së kaluar.

Ishin nëntë deputetë të LSI-së që i kërkuan zyrtarisht kryeparlamentarin Gramoz Ruçi përjashtimin e Edi Ramës nga Kuvendi, për krahasimin e bërë në seancën plenare të 29 marsit.

“Nuk mundni dot ju të bllokoni asgjë dhe të pengoni asgjë, dhe për më tepër pastaj, jo po…, shiko këtu se do të ngrihen këta, do ngrihen ata. Kjo e ngritjes është, ‘thirri-thirri të të ngrihet, ai i shkreti kokë ulur s’të përgjigjet dot’ – iu përgjigj Rama-Bashës, pas deklaratës së këtij të fundit se populli do ngrihet kundër abuzimeve të mazhorancës rilindase.

Lëvizja Socialiste për Integrim e barazon fjalorin e kryeministrit Rama me atë të një rrugaçi duke kërkuar përjashtimin në bazë të rregullores së Kuvendit me 10 ditë nga seanca plenare.

2 Comments

  1. Tash e kan te kqarte shqiptaret se kush i udheheq nji bastard me nji grup bastardesh prit se tani pasi su denua do ju thot shqiptareve mi bini grate me mu cue

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu