• |
ide | kryesore

Taksa për biznesin e vogël/ Lulzim Basha: Rama po favorizon oligarkët!

Lajme, Të fundit

Lulzim Basha thotë se qëllimi i Edi Ramës për të përfshirë në skemën e TVSH-së bizneset me xhiro deri në 20 milion lekë nuk ka asnjë arsye ekonomike.

Sipas kreut të PD-së, qëllimi i vetëm i këtij vendimi është favorizimi i oligarkëve dhe krijimi i kushteve për konçensionin e TVSH-së.

“Nuk ka asnjë arsye ekonomike, asnjë arsye publike për vendimin e Edi Ramës kundër biznesit të vogël. Ka vetëm dy arsye private: favorizimi i oligarkëve dhe krijimi i kushteve për koncesionin privat të TVSH-së” shkruan Basha në rrjetet sociale.

Mesazhi i plotë i Bashës

Futja e biznesit të vogël në TVSH është goditje që i bëhet biznesit, ekonomisë, dhe vetë Shqipërisë. Sipërmarrësit e vegjël janë motori i çdo ekonomie dhe shoqërie: ata krijonë punësim, ata sjellin zhvillim, ata sjellin mirëqenie.
Nuk ka asnjë arsye ekonomike, asnjë arsye publike për vendimin e Edi Ramës kundër biznesit të vogël. Ka vetëm dy arsye private: favorizimi i oligarkëve dhe krijimi i kushteve për koncesionin privat të TVSH-së.
Sipërmarrësit e vegjël treguan sot në mbarë vendin se ata nuk do të heshtin para arbitraritetit, nuk do të lejojnë që bizneset dhe mundi i tyre të grabitet nga Edi Rama dhe klientët e tij.
Ata duan një Shqipëri ku ka mundësi, ku ka konkurencë të ndershme, ku ka drejtësi.
Kjo Shqipëri do të jetë realitet vetëm kur politika të mos jetë e kapur, kur Shqipëria të çlirohet nga oligarkia politike dhe ekonomike.
Ky është vizioni dhe vullneti i Partisë Demokratike.

1 Comment

  1. Nuk e kuptoj se si ‘FAVORIZOHEN OLIGARKET ‘ /???

    Si nuk e pyet nje gazetar kete kastravec se si mund te ndihmohen oligarket me taksen ndaj biznesit te ulet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu