• |
ide | kryesore

Instagram sjell risinë e njëjtë me Apple

F1, Stil

Risia e quajtur ndryshe ‘fokusim’ do ti jap mundësin përdorueseve të vendosin fokusimin tek fytyra dhe të zbusin objektet e tjera për rreth që në këtë mënyrë të realizohet foto me e qartë.

Instagram sqaron se ky opsion do jetë dhe për objektet dhe mund të përdoret dhe nga kamera e pasme dhe ajo selfie.Moda portet është në dispozicion vetëm për përdoruesit e instagramit të versionit 39.0 dhe vetëm për modelet e iphone nga 6s deri tek iphone x. Për të përdorur këtë funksion të ri, përdoruesit e hapin kamerën në aplikacionin Instagram dhe klikojnë mbi opsionin ‘Fokus’ që ndodhet midis ‘Boomerang’ dhe ‘Superzoom’.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu