• |
ide | kryesore

Dashuria e Ornela Vorpsit për Edi Ramën. I del në mbrojtje ish gruaja Delina Fico

Lajme, Të fundit

Adhurimi i tepruar i Edi Ramës nga artistja të cilit ai i ka hapur derën e kryeministrisë për të espozuar nuk ka të ndalur. Këtë herë ai ka përplasur aktivistin e të drejtave të njëriut Altin Hazizaj me ish gruan e Ramës Delina Fico.

Lexo më tej:

Polemika/ Ornela Vorpsi gruaja që dashuroi Ramën, pro dhe kundër

Hazizaj ka bërë një postim ku shkruan se deklaratat e Vorpsit janë “epshe të paplotësuara, që falenderojnë objektet falike që nuk i provuan kurrë, të zotërinjve që nuk ua varën asnjëherë”.

Por atij i është përgjigjur ashpër Delina Fico, me të cilën ka Hazizaj ka shkëmbyer disa replikat të ashpra.

Delina Fico: Altin, te isha si ty, e shuaja te gjithe kete postim e komentet qe ke bere. Medikoritet i madh, qe nuk te shkon ty, qe mendon se Ornela e ka bere kete gje per nje ekpsozite. E bere Google gje Ornelen para se te flasesh keshtu? Beje dhe do ta shohesh qe s’ka asnje nevoje ajo per COD, per KM, per Shqiperine. Ne kemi per nder qe nje artiste si ajo eshte me origjine shqiptare. Ëaë, cfare gjueti shtrigash! Trishtim i madh!

Altin Hazizaj: Deline nuk me ke lexuar mire  as qe e besoj qe e ka bere per nje ekspo tek COD se aty kemi qene te gjithe e sna ka detyru njeri me i bo lavde kujt. Nuk eshte fare per kete gje. Nese e sheh une as emrin nuk ia kam permendur, pasi ajo cka me “grici” mua ishte mitizimi qe ajo i beri KM dhe perunja e nje femre para nje mashkulli deri ne pergjerim. Kaq. Asgje tjeter.

Delina Fico: Te kam lexuar shume mire. Dhe jam pa tekst, qe thone ne Kosove, qe ti je angazhuar ne nje lincim te tille. Nuk kam me fjale. Nuk kam me fjale qe ti, qe ti of all people, kerkon te censurosh fjalet e nje artisteje qe po flet per jeten e saj, per ndjenjat e saj. Pse ti nuk i mitizon personat qe ke dashur kur ke qene 22 vjec? Nuk te kuptoj fare, po fare fare. Ta thashe: te ben nder ta shuash kete postim.

Altin Hazizaj: Deline e dashur une e kam cliruar veten nga mitet qe kur kuptova se cfare demi i sjellin jetes njerezore. Dashuroj plot njerez te mire, disa te zemres e disa te mendjes, sepse e di qe ndajne te njejtat vlera si une. Pjesa tjeter, lexoje edhe nje here mesazhin, nuk ka te beje me zonjen por me ate cka ajo kerkon te imponoje. Mbase kesaj here je ti gabim kur beson se ajo po flet per qenien e saj.

Delina Fico: Po, por nuk mund te thuash sot se si 22-vjecar nuk ke mitizuar njerez qe i ke dashur. Sidoqofte, puan jote kjo. Dhe, Ornela nuk kerkon te imponoje asgje, sepse as ka nevoje per Shqiperine apo kryeministrin e saj. E ka bere jeten dhe suksesin e saj pa Shqiperine. Dhe, si ka mundesi qe doni t’i tregoni nje artisteje te suksesshme dhe nje gruaje krejtesisht te plotesuar se cfare te ndjeje e cfare te thote? C’eshte kjo paranoje per ate qe donte te thoshte ajo sipas shpjegimit qe i beni ju? Ajo thjesht foli per ndjenjat e saj dhe per perspektiven e saj. Sa e veshtire eshte te respektosh rrefimin e sinqerte te nje njeriu tjeter per perjetimet e veta? Si pret ti te te besojne njerezit per ate qe thua, nese do te te dyshonin synimet e tua per cdo gje qe thua, sic po dyshon ti Ornelen ne rrefimin e saj? Come on, Altin, you should knoë better. E di fjaline: Mos i bej tjetrit ate qe s’do te te beje tjetri ty? Ky eshte nje rast kur duhej te ishe menduar para se te hidheshe ne agresion me fjale ndaj nje gruaje dhe nje artisteje qe e ka fituar me shpatullat e veta suksesin dhe lumturine ne jete.

 

16 Comments

 1. Akoma me Te cmenduren Delina Fico merret Lapsi.al?! Edvin Rama dhe Delina Fico duan Te bejne si tek seriali ‘The Dynasty’… detajet I dine vete ‘aktoret ‘.

 2. VORPSI, ka mohuar origjinen, kete thote edhe kjo FICO, ishe dashura e rilindasit, por eshte fatkeqesi qe merremi e merrn meate qe ka mohuarvendin e saj dhe e ka per turp e se pranon ti thone shqiptare,,,, e c;doni me . Ajo sa do kariereqe mund te kete bere, per opinionin ketu mbetet e pa perfilleshme, mbasi ka shqiptare qe e duan me shume shqiperine, e qe japin e mendojne per atdheun..Kjo shume mire per problemin qe do permofonteper librin, kishte ambjente plot tirana, E ketu dicka eshte pregatitur per te bere diskutim, e per te ngritur moralin e te pa moralshmit, KM.

 3. VORPSI, ka mohuar origjinen, kete thote edhe kjo FICO, ishe dashura e rilindasit, por eshte fatkeqesi qe merremi e merrn meate qe ka mohuarvendin e saj dhe e ka per turp e se pranon ti thone shqiptare,,,, e c;doni me . Ajo sa do kariereqe mund te kete bere, per opinionin ketu mbetet e pa perfilleshme, mbasi ka shqiptare qe e duan me shume shqiperine, e qe japin e mendojne per atdheun..Kjo shume mire per problemin qe do permofonteper librin, kishte ambjente plot tirana, E ketu dicka eshte pregatitur per te bere diskutim, e per te ngritur moralin e te pa moralshmit, KM.

 4. Lufta e mediokritetit, injorances dhe e erresires me ciltersine, njerzoren dhe transparencen.
  Kush nga ju meshkuj te brezit tim me thote se ne moshen rinore nuk ka adhuruar ne heshtje Ornela Mutin apo Monika Belucin; kush nga ju femra me thote se nuk ka adhuruar Alen Delonin apo Mikele Placido… Ose nuk ka ndjenja ( d.m.th. eshte drrase fare, po fare fare) ose genjen dhe ka frike nga ajo qe ka qene apo ajo qe eshte…

  1. Zonja ka bërë një shërbim politik për edvin drogën të diskretituar në sytë e të gjithëve në këtë moment, dhe në atë vend ku dha intervistën dhe askush nuk po e gjykon për ndjenjat që ka pasur kur ka qenë 18 vjeçe.

 5. Adhurimi per njerezit eshte ndjenje e brendeshme qe jo gjithmone shprehet, por mohimii origjinese kombit eshte dobesi e tradheti. Sa do i fameshem te jeshe ne kariere, e para eshte origjina, kjo trego se c;karakter ke. Poezi, e barsaleta per jeten e te tjereve ka sa nuk mumnd te numurohen. Te keshe kulturen e kesaj zonjushe, a zonje, e te keshe urrejtje nga prej ardhja e origjines, por ti fshihesh asaj nn, i ke vene shkelmin cdo krijimtarie.

 6. Adhurimi per njerezit eshte ndjenje e brendeshme qe jo gjithmone shprehet, por mohimii origjinese kombit eshte dobesi e tradheti. Sa do i fameshem te jeshe ne kariere, e para eshte origjina, kjo trego se c;karakter ke. Poezi, e barsaleta per jeten e te tjereve ka sa nuk mumnd te numurohen. Te keshe kulturen e kesaj zonjushe, a zonje, e te keshe urrejtje nga prej ardhja e origjines, por ti fshihesh asaj nn, i ke vene shkelmin cdo krijimtarie.

 7. Po c’adhurim moj per Monica Bellucin apo Orenela Mutin paskan ndjete meshkujt..!!!?? Meshkujt po pane ndonje pjeshke qe i ndez thjesht duan t’jua zhysin ne 4 anet.

 8. material kurvash,qe perdoren orale.anale dhe vaginale,fico,vorpsi,bregu,xhacka,spirokali vlautin dhe gjithe kurtizanet e rilindjes

 9. Shkoni qihuni qe te dy, po deshet edhe te tre me gjith grun e Rames ose po deshet merrni dhe Sorrosin, fundja artistave u falen te tilla lajthitje, vetem aman Delines mos e lini jasht ksaj turlije se do i plasaritet buza

 10. Ore si i bie te jet Rama me kte Çuçin??kunetér,??!!!Baxhanakér?!!!se e ka pas Rama kte strabiken dhe ja dha Çuçit per grua qe ta bente minister,sa gallat jan kta pragsat,,,dhe kjo tani (ish dashnorja) del dhe mbron Ramen,a pragun o pragun ju o rrac e ndyr,shkurt rilindas.

 11. “O malet e Shqiperise, dhe ju o lisat e gjate, fushat e gjera me lule, qe ju kam ndermend dit’e nate” – e bukur apo jo?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu