• |
ide | kryesore

Kryeministria përgënjeshton PD: Rama nuk e anuloi vizitën sot në Shkodër, s’e kishte në plan

Lajme, Të fundit
kryeministria.jpg

Pas lajmit që qarkulloi se kryeministri Edi Rama do të shkonte sot në Shkodër, vjen reagimi nga Kryeministria. Kjo e fundit përmes një reagimi për mediat tha se nuk ka pasur asnjë plan për këtë vizitë. Sot deputeti i PD-se Bardh Spahia tha se kryeministri Rama anuloi vizitën në Shkodër për shkak të protestës.

Kryeministria theksoi se sot Rama ndodhet në Vlorë, ku do të marrë pjesë ne takimin e planifikuar me rastin e 100-vjetorit te Sherbimit Stomatologjik në këtë qytet, ku nëna e tij, Aneta Rama, do të nderohet nga Shoqata e Stomatologeve të Shqipërisë, si gruaja e parë në këtë shërbim.

REAGIMI I KRYEMINISTRISË:
Kryeministri nuk ka pasur asnje plan per te vizituar Shkodren sot dhe vizita e tij e supozuar, eshte shpikur nga Partia Demokratike per te nxitur nje tension te kote ne luften e deshperuar me pafuqine e saj. Sot kryeministri eshte ne Vlore per te marre pjese ne takimin e planifikuar me rastin e 100-vjetorit te Sherbimit Stomatologjik ne Vlore, ku nena e tij, Aneta Rama, do te nderohet nga Shoqata e Stomatologeve të Shqipërisë, si gruaja e pare ne kete sherbim.

4 Comments

 1. Ore ju te mediave.. kur dalin keto lajme keshtu.. i konfirmoni ju apo ja fusni kot ?

  Nuk e verifikonit dot ju nese ai e kishte planifikuar te shkonte ne shkoder apo jo ?

  Kam pershtypjen se ketu tek ne , ja fut njeri genjeshtres,, dhe te gjithe me vrap mbrapa e publikojne dhe mbas 2 ose 3 ripublikime.. behet fakt i kryer.

  Ai as qe e paska pas fare ne plan te shkoje ne shkoder .

  1. pse cfar do ti beni… ti hani mutin . Ngelet si te dhjere sot se ja u futen ata qe ju genjyen se Rama do vij ne shkoder dhe tani per ta ngrene trupin me buke filloni dhe bertisni.. ‘ HAJDE PO TA MBAJTI’ …

   DEBILA.

 2. Zyra kryeministrore ka lajmeruar qe cke me te per viziten ne SHKODER, mbasi PSja e shkodres po bente pregatitjete organizimin, policine e kishin lajmeruar, gazetaretpo, e suita qe do e shoqeronte. Me keto ai( KM) tregoi vehten dhe si gjithmone emocionet e frikes qe i ka te theksuara. E drodhi dhe gjeti aresyen e mos aresyes, dhe u shmang, dhe pregatiti genjeshtren. Mashtruesit, per te sulmuar opoziten, qe duken edhe ketu si sherbetoree rrodhe qeveritare,, na e quajne genjeshter ate qe vete mashtruesi i tyre e kish planifikuarqe para 10 diteve, e kjo nuk doli sot. Andaj ju zorraxhinj te mashtruesit rrudhuni, e mos ofendoni ata qe ju thone realitetn. Ne se doni te mbroni qelbesirin, edhe ju jeni ne tufe me qelbesirat. KOPUKE TE DEMOKRACISE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu