• |
ide | kryesore

Pasojat e bombardimeve në Siri, dalin pamjet (VIDEO)

Planet, Të fundit

Zyrtarët e Pentagonit thonë se sulmet kishin në shënjestër ‘zemrën’ e programeve qeveritare për prodhimin e armëve kimike. Qeveria siriane pretendon se janë qëlluar më shumë se 100 raketa. Deri më tani flitet për 3 civilë të plagosur. Ky sulm i perëndimit vjen pak ditë pasi regjimi i Assad përdori armë kimike kundër popullatës. Rusia dhe Kina e kanë dënuar sulmin e Perëndimit, ndërsa është mbështetur nga Turqia dhe BE. Vetë Assad ka reaguar duke thënë se këto sulme po e bëjnë më të fortë qeverinë e tij për të përballuar luftën kundër terroristëve.

©LAPSI.al 

1 Comment

  1. Bombardimet me te drejte, por edhe nga keto sulme vdesin civile. A nuk eshte vdekje edhe kjo? Do ish me mire te vritet ai qe ka vrare, e jo vrasje e bombardime masive, se cfar ube? Nga disa ushtuan edhe disa. POLITIKE. LUFTE. SKENA TERRORI, mjere bota drejt ku po shkon…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu