• |
ide | kryesore

U larguan këshilltarët në bashkitë e vendit, LSI nisi një proces tërësor riorganizimi të partisë

Lajme, Të fundit

Lëvizja Socialiste për Integrim nis procesin e riorganizimit tërësor të partisë dhe ky proces nis nga Skrapari, sipas nënkryetarit të saj Luan Rama.

Ky riorganizim vjen pas largimit të mjaft të këshilltarëve të LSI-së në këshillat bashkiake në rrethe, por ‘revanshi politik nuk i tremb dot qytetarët e Skraparit”, shprehet Rama.

Ai ka zhvilluar një takim me strukturat e LSI në Skrapar, kur pak kohë më parë dy këshilltarë të saj në bashkinë e Çorovodës u renditën me Partinë Socialiste.

“Në Skrapar LSI është e do të jetë gjithmonë forcë e parë, referencë krenarie për LSI-në. Nga Skrapari po nisim një proces riorganizimi tërësor të LSI-së”, u shpreh Luan Rama.

Ai foli dhe për protestat qytetare, që sipas tij janë institucion në demokraci dhe LSI mbështet çdo protestë të tillë.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu