• |
ide | kryesore

VIDEO/ Juve mposht Sampin dhe shkon +6 nga Napoli (shikoni golat)

Sport

6 pikë para Napolit, Juventusi i është afruar edhe më shumë titullit kampion në Serie A. Me një paraqitje fantastike, “bardhezinjitë” e Allegri kanë marrë pikët e plota në shtëpi kundër Sampdorias, duke triumfuar 3-0. Golat për vendasit i shënuan Mario Mandzukic (45’), Benedikt Hoewedes (60’) dhe Sami Khedira (75’). Me këtë fitore, Juventus shkon në kuotën e 84 pikëve, 6 më shumë se Napoli që u ndal në një barazim 0-0 ndaj Milanit në San Siro.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu