• |
ide | kryesore

VIDEO/ Përgjaket derbi i Serbisë, Crvena Zvezda – Partizan i Beogradit

F1, Sport

Rikthehet dhuna në futbollin serb. Bëhet fjalë për derbin mes Cervena Zvezda dhe Partizanit të Beogradit. Takimi përfundoi 2-1 në favor të Cervena Zvezdës, por pavarësisht fitores të ekipit vendas, tifozët në shkallët e stadiumit e shndërruan takimin në një arenë lufte.

Ultrasit çanë rrethimin e tribunave dhe vrapuan për tu përleshur me njëri-tjetrin. Nuk mungoi tensioni edhe në fushën e lojës ku u akorduan 10 kartonë të verdhë dhe 2 të kuq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu