• |
ide | kryesore

Avokati tregon ku ndodhet Adriatik Llalla

Lajme, Të fundit

Sokol Hazizaj, avokati i ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla ka thënë se ka shkelje proceduriale në hetimet që kanë nisur ndaj klientit të tij. Ai thotë se asnjë organ hetimor s’ka njoftuar se ndaj Llallës ka proces hetimor. I ftuar në emisionin ‘Real Story’ në Vizion Plus, Hazizaj është pyetur edhe për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit.

“Unë kam 5 ditë që nuk kam komunikur me të, që kur kam marrë detyrën si përfaqësues ligjor i tij. Erdhi në zyrën time fizikisht, më dorëzoi prokurën dhe kërkoi që ta përfaqësojë në të gjitha instancat”, ka thënë Sokol Hazizaj, duke lënë të kuptohet se Llalla ndodhet në Shqipëri.

©LAPSI.al 

2 Comments

  1. Ky eshte avokat qe e caktojne pa e pyetur fare….. Hahahaha . Keta te bejne pazarin perpara …. Duket qe ky paska punuar me Tikun , i cili nga 8-vjecarja si inteligjent qe ishte direkt ne fakultet ….Adriatik Llalla duhet te pergjigjet per Shperdorim Detyre , Korrupsion , fshehje pasurie , deklarim te rreme , Pastrim te Produkteve te vepres penale. Ky do te jete tregues per te ardhmen . Yllka Manjanit qe ben gaztorin i them qe edhe ai po te kete bere shkelje dhe Korrupsion do te kete fatin e Llalles.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu