• |
ide | kryesore

Ikën Basha, Berisha “bëhet” kryetar i PD dhe jep direktivat e para

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në mungesë të kreut të PD-së Lulzim Basha, mbledhjen e ditës së sotme e ka drejtuar ish-kryeministri dhe lideri historik i kësaj partie, Sali Berisha.

Siç bëhet me dije, Berisha u ka kërkuar deputetëve që të jenë më të angazhuar dhe të shumëfishojnë kontaktet me qytetarët.

Berisha ka thënë se kryeministri Edi Rama po instalon një diktaturë të re në Shqipëri, dhe për këtë opozita duke të provojë të gjitha format për ta ndaluar.

Ish-kreu i PD-së duke bërë një paronamim të situatës së gjendjes ekonomike, mësohet të jetë shprehur se deputetët duhet ë dalin derë më derë me fletëpalosje në mbrojte të biznesit të vogël.

Prej disa javësh, opozita është në aksion kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama, ku kërkon lirimin e 11 kuksianëve të arrestuar pas protestës kundër tarifës së rrugës së Kombit, si dhe heqjen e TVSH për bizneset e vogla.

Kujtojmë se Basha ndodhet në një vizitë zyrtare në Gjermani.

7 Comments

  1. shiko si e ndjekin delet idhullin e tyre, askush prej tyre ska byth sot (se sa ishte ne pushtet jo e jo) ta kundershtoje, askush ska bythe ti thote o sale prej teje kemi ra ne opozite e po prej teje si zor ta marrim prap me pushtetin. Diten qe Berisha do vdesi PD do ndryshoje zyrtarisht emrin nga Partia Demokratike ne Partia Berisha e do na e mbusin shqiperine me bustet e Saliu me keq se ne kohen e enverit

    1. klasa politike harroj nje gje bashke me mbeshtetesit e vet se mendojne ende se mund te orientojne ralitetin sipas interesit apo diktojne interesin jo zoterinj kjo mbaroj ,njerzit u zgjuan ,dhe nuk gjen me dike ti shesesh sapunin per djath sepse e dallon shija ,mbaroj loja 1 shekullore e zhvillimit fjales,mbasi fol bukur sa te duash kur mungon vepra quhesh mashtrues keta grabiten pronat dhe cfar sna mashtruan por akoma mendojne se ja arriten qellimit ,jo deri ne milimetren e fundit do ua nxjerrim nga barku,po cfar nuk bene me ne ne nje shekull por qe te konkurojne me cfar mund te konkurojne me me cfar teorish mbasi u provuan te gjitha pervec njeres ,te vertetes ,por qe keto nuk jan perfaqsues vlerash qe njohin te verteten ti pranojme per ullheqes te drejt ,vall ujkut mund ti besohet te lihet me dele ,jo kurrsesi keshtu jan dhe ullheheqesit qe suallen ket ralitet,se nuk e sualli populli ,keta na prishin imashin ti lem te dalin ne rrjete sociale si klas politike te na bejne moral ,ne duke na sjellur gjith bashke ket ralitet,jo me ketyre dhoj karafilave tu japim dhe te drejtat tona ti begatojme per cfar,shum shpejt do ta kuptojne qe ky popull nuk do tu jap me siguri ne mezin e vet,per shkak te genjeshtrave dhe demeve qe na kan sjellur ,por po duket qe gjith jan te lillur me sorosin fuqin e tije dhe po kalojne ne auditim cdo qelize te jetes shqiptare duke llune ne koncesion gjithcka levave te sorosit ,duke i ngarkuar dyfish shqiptaret me taksa tatime dhe pushtetin tia leshojne kujdo mbasi koncesionari do dale sorosi dhe keta kan pjesen e vet aty , dhe kushdo qe ta marrin do ket mbi shpine nje shtet paralel duke mbetur si kuklla e tije ,kjo eshte friga me e malle qe komunizmi ne shqiperi ne fundin e vet po u len trashgimi shqiptareve qe nuk llogaritet asgje ajo qe klaluam ne krahasim me cfar po duket se po na vjen por shpresoj qe shpejt do vine rrethanat e favoreshme ku gjithcka e planifikuar ndaj shqiptareve ligjerisht te pranohet dhe ndiqet si korrupsion duke zhbere gjithcka te montuar dhe mbetur e drejta haku per sejcilin

  2. Per qa kohe sa qenit nuk i vejne zenxhirin ai ate pune ka do lehi per rruge..
    llap-llap-llap dhe komunizmi-komunizmi-komunizmi..

  3. I paemer, , ose ky ivdekuri qe i ka humbur varri, na paska dalurfantazem e po fantazon me mendimete urrejtjes ndaj ish liderit te PDse. A mendo se c;thote,,,, kurre, vetem te nxjerre gjarperin e helmin qe ushqen . TIpa te tille quhen kodoshe te politikes sot, por ky eshte zorra qorre e tyre….Keta jane frikacake, dredhake, e langaraqe, sepse gjithmone e kane sulmuar Z BERISHA me a pa te drejte, me lloj, lloj shpifjesh e sulmesh alla komuniste. Keta birko qe sot jane ne pushtet, keshtu i duan vasalet e tyre servile, zorraxhinj, servileper poste e vjedhje, se keta s;kane as nene, e as baba, keta jane rrace hibride qe i ushqen ulkonja, se kujton se i ka femije. Shihni mor te mjere se si i rrjeshto e ci ben ky idioti kryesise se partise qelbesirave, e pastaj delni e na sqaroni per ishin, FANTAZMA TE DEMOKRACISE>.

    1. tatau edhe berisha ishte ne pushtet por na genjeu per pronat tek prona kemi jeten ky na volli jeten ky dhe asnje nga klasa politike nuk meritojne respekt po te ishin ne rumani do kishin fluturuar gjith si caushesku ,por populli duroj shum por tani ndollemi ne mbijetes per luft a vdekje ku sejcili don te drejten dhe mundesin ,por keta vampir asnjeher nuk kan llene te drejta as mundesi vecse i kan grabitur ato kurse tani shajn njeritjetrin por te lillur gjith ne nje pik tek interesi dhe per interesin e tyre te perbashket pasurin qe popullit i kan grabit per kete keto vetsakrifikohen por tani per sejcilin eshte teper vone mbasi zhvillimet globale do tua marrin frymen pa nevojen te cohet populli tua tregojne vendin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu