• |
ide | kryesore

Llalla dhe Doshi si Maradona dhe Mandela, lista me personat non grata në SHBA

Lajme, Të fundit

Por personat që Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i kanë shpallur non grata, janë të shumtë dhe ka një spektër shumë të gjerë duke filluar që nga Britania e deri në Afrikën e Jugut.

Në listën e gjatë bëjnë pjesë njerëz shumë të famshëm dhe të njohur duke filluar nga futbollisti Maradona, dhe tek këngëtarja e cila tashmë ka vdekur, Emy Winhouse.

Por në këtë listë bën pjesë dhe një personazh shumë i njohur nga Afrika e Jugut, lideri Nelson Mandela, por më pas ai është hequr nga lista e zezë, shkruan Mapo.

Lista e plotë

Hamid Aboutalebi, nga Irani për shkak të rolit të tij si përkthyes në OKB.

Gerry Adams, politikan nga Irlanda pasi refuzoi që të hiqte dorë nga dhuna.

Lily Allen, këngëtare britanike pasi u arrestuar për sulmin ndaj një fotografi.

Diego Maradona, për shkak të akuzave për lidhjeve të tij me kokainën.

Amy Winehouse, këngëtares britanike ju mohua vizita në SHBA, për shkak të përdorimit të drogës.

Nelson Mandela, i është ndaluar hyrja në SHBA.

Lista e plotë

7 Comments

  1. E ca doni me thene me kte lajm? Qe gjasme meqe ka njerez te vdekur ne liste, DASH-i nuk e ka per gje qe te vere e te heqe emra nga lista?

  2. Po te klikoni listen, do te shihni se shumica jane nga Anglia!!
    Deri edhe nje adoleshent 17vjecar qe i kishte cuar email mallkuese Obames….!!!
    Meqe ra fjala, ka degjuar njeri lajme qe, fjala vjen Anglia, apo Kanadaja a Franca t’u kete hequr vizen dikujt???
    Morali – u heqin viza disave dhe ankohen per disa me viza qe u “rrezojne” kullat!!!

  3. Doni ta relativizoni ndalimin e ketyre. Keta nuk jane shpallur thjesht non grada, por iu eshte ndaluar hyrja per KORRUPSION. Ketyre qe keni nxjerre ju thjeshte per gjera te rendomta.

  4. O “simpatiku” (qe per mua je po “rrapo rrapi”), pa pyete njeher Donald Lu, po Tahirit i eshte hequr viza? Dhe pse?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu