• |
ide | kryesore

Çfarë ndodh me motin në fundjavë. Diell, rërë afrikane dhe temperatura…

Lajme, Të fundit

Fundjava do të sjellë kryesisht kthjellime në Shqipëri. Temperaturat e ajrit do të rriten ditët në vijim. Meteorologët parashikojnë se minimalja dhe maksimalja në rang territori të luhasin nga 7 deri në 28 gradë celsius.

Por sipas Meteoalb, rëra afrikane do të vazhdojë të jetë prezente në vendin tonë, por këtë të premte do të lokalizohet më shumë në jug.

“Përqendrimi i pluhurit afrikan lokalizohet në ekstremin Jugor të vendit. Por sërish e shtuna, megjithëse në përqendrime më të ulëta, zgjeron shtrirjen e reve të pluhurit dhe grimcave të resë në Ballkan” – parashikojnë ekspertët e Meteoalb.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu