• |
ide | kryesore

Protesta për kuksianët e arrestuar, tre përfaqësues të FRPD Shkodër shoqërohen në komisariat

Lajme, Të fundit
policia-shkoder.jpg

Tre përfaqësues të FRPD në Shkodër janë shoqëruar sot në komisariatin e policisë.

Shkak për këtë është bërë protesta rreth një javë më parë përpara Gjykatës së Apelit në gjyqin e 11 kuksianëve.

Tre përfaqësuesit e Forumit Rinor të PD janë Arvit Bushati, Ergys Ivzikut dhe Besjan Zaja.

Pak ditë më parë Gjykata e Apelit Shkodër liroi sot 7 nga 11 kuksianët e arrestuar pas protestës kundër pagesës në rrugën e Kombit duke mbajtur ne qeli vetem 4 pej tyre që rezultonin me precendentë penal.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu