• |
ide | kryesore

VIDEO/ Haradinajn e zë sërish gjumi në Kuvend…

Syri i Lapsit

Sot deputetët e kanë pritur kryeministrin Ramush Haradinaj për katër interpelanca. Shefi i ekzekutivit duket të ketë shkuar i lodhur në këtë seancë pasi aty e ka zënë gjumi.

Ulësja e kryeministrit në sallën e Kuvendit është kthyer në vend të rehatshëm për ta zënë gjumi Haradinajn.

Në seancat e gjata që ka mbajtur Kuvendi gjatë këtij legjislativi, kryeministri disa herë është parë duke fjetur në ulësen e tij.

Edhe sot, kur kryeministri Haradinaj ka qenë i thirrur në katër interpelanca të ndryshme, ai nuk e ka lënë pa fjetur për pak caste.

2 Comments

  1. Pse po cuditeni pse Haradinajn qe po e zinka gjumi ne kuvend sepse , edhe presidentin amerikan Ronald Regan e zinte gjumi dhe, askush nuk fliste asnji fjale …
    ndoshta Haradinaj ka aftesi ta ndryshoje boten sikur qe e ndryshoi Regani , pasi Kosoven per ta ndryshuar definitivishte nuk po di ( gje ) ose, Kosoven per ta ndryshuar s ka njohuri , ose thjeshte , keto kompetenca per ndryshimit e Kosoves ( kuptohet per te mire) ia ka kalue Thacit ….???
    Pra kuptohet , Haradinaj po e ndjeke logjiken e shendoshe qeverisese te drejtimit re shtetit e cila thote se :
    ” udheheqes i afte eshte ai qe u gjene pune gjithe te tjereve qe jane nen vartesine e tij dhe , jo ai qe punon per bartesit e tij “

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu