• |
ide | kryesore

Skandali Agron Xhafajn/ Rama ironi me Donald Lu: Pse nuk flet miku ynë i shtrenjtë!?

Lajme, Të fundit

Edi Rama mbrojti në parlament Ministrin e tij të Brendshëm, Fatmir Xhafaj me një fjalim që më shumë se sa solidaritet me Xhafajn, u karakterizua nga shpotitë për ambasadorin amerikan dhe heshtjen e ambasadës amerikane për një fakt tronditës, siç e quajti vetë Rama.

“Do kishte folur ambasadori amerikan, që nuk ka lënë gjë pa folur, por ato nuk kanë folur. Si ka mundësi ambasadori amerikan nuk ka folur për një fakt kaq tronditës sipas ktyre, po u detyrua të reagojë për një fakt tjetër për lëvizjen e Kreut të Prokurorisë së Krimeve të Rënda” u shpreh Rama me një ironi të hapur për Donald Lu, që asnjëherë nuk e ka fshehur mbështetjen dhe simpatinë e tij të pakushtëzuar për Fatmir Xhafajn.

8 Comments

  1. Pse po s’foli Lu ? Nuk mjafton drejtesia Italiane apo Lu eshte me lart ? Ne nje vend ku mbreteron mafjashtet nuk ka Lu qe i bene derman , gjeja me e mire eshte o kundervihu dhemb per dhemb ose ik largohu . Zoti e ndihmofte kete vend dhe kete popull .

  2. Nuk besoj te jeni kaq gazetar te trash qe mos te kuptoni se per ke ishte ironia. Ku e keni hallin qe shtremberoni kontestin e fjales???

    1. rama e kishte fjalen se si vet qe esht i kapur nga krimi ashtu dhe lu esht i njejti kriminel.paramendo rama,tahiri e luu ju ben avionin mushkonj,jastekun e griseldes femij 9 muajsh e mutin e enverit,stalinit dhe mao ce dunit ju shiten per mjalt.

  3. e ka gojen me para droge si ti qe nuk dalloni nje kriminel e perdhunues.po foli duhet te iki edhe ai e vllahutin ne burg.a nuk tha tahiri ambasador te shitur,sot rama e balla i quan te fala.

  4. O RAME MOS E BANALIZO DERI NE KETE GRADE LUNE OSE SIC I THUA TI DON LU AI ESHTE I NJEJTI KALLEP SI TI E SAIMIRI ME SHOKE

  5. Nese dhe z LU eshte me c;fajesimin sic e pretendo ky i semure kryeminister, drejtesia eshte per tu qare me ,,,,oiiii, deri ketu e kane cuar bashkeRAMAe LUja. Kur sot flitet per drejtesi te paster, dhe te gjithe njesoj para ligjit, ja cpo ndodh, por qe dihej, sepse manovrat, e akrobatlleqet e rilindasve e cuan reformen sipas interesave te tyre ,,, dhe me kontigjentet e tyre servile, ketu doren e gishtin me te madh e ka RAMA, dhe XHAFA, si mjeshter te interpretimit sipas interesave partiake e personale te tyre. Perkete ka nje merite te vecante kinezii natyralizuar ne amerikanLU,,,(FI)

  6. Po e perdorin –LUNE-si shtupe per te lare pllakat e kryeministrise dhe mire ja bejne ;se u be si –Klloun-ne mbrojtje te kesaj qeverie dhe ketij kryeministri krye keput pa tru ,e ketij kryeministri me -psikopat -qe ka patur ndonje here ky vend,e ketij kryeministri me mashtrues ,me arrogant per shtresen me te varfer te ketij vendi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu