• |
ide | kryesore

Renditja/ Izraeli fiton Eurovision, Shqipëria në vend të 11-të

Lajme, Të fundit

Izraeli u shpall fitues i Eurovizion për këtë sezon të mbajtur në Portugali. Kënga e Eugen Bushpepës që përafqësonte Shqipërinë u rendit në vendin e 11-të me 184 pikë pas llogaritjes së votave të jurive dhe publikut. Vetëm me votat e jurive të 43 vendeve Shqipëria u rendit e shtata, por vlerësimi i publikut përmbysi gjithçka. Disa nga pikët që juri nga vende të ndryshme i dhanë Shqipërisë.

Azerbajxhani 12 pikë
Maqedonia 6 pikë
Gjeorgjia 4 pikë
Austria 7 pikë
Britania e Madhe 7 pikë
Kroacia 1 pikë
Irlanda 2 pikë
Republika Çeke 6 pikë
Islanda 10 pikë
Belgjika 2 pikë
Serbia 1 pikë
Qipro 6 pikë
Bullgaria 7 pikë
Greqia 7 pikë
Mali i zi 10 pikë
Polonia 7 pikë
Sllovenia 4 pikë
Portugalia 10 pikë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu