• |
ide | kryesore

Tabela/ Sa pikë i dhanë fqinjët Shqipërisë në Eurovision

Paparazzi

Izraeli u shpall fitues i Eurovizion për këtë sezon të mbajtur në Portugali. Kënga e Eugen Bushpepës që përfaqësonte Shqipërinë u rendit në vendin e 11-të me 184 pikë pas llogaritjes së votave të jurive dhe publikut.

Vetëm me votat e jurive të 43 vendeve Shqipëria u rendit e shtata, por vlerësimi i publikut përmbysi gjithçka. Por sa pikë na dhanë vendet fqinje.

Mali i Zi 10 pikë
Greqia 7 pikë
Maqedonia 6 pikë
Serbia 1 pikë
Italia 0 pikë

Ndërsa Shqipëria i dha Serbisë 3 pikë. 12 pikët maksimale Shqipëria ia dha Italisë. ©LAPSI.al

1 Comment

  1. Gafw e Shqiperise ne dhenien e pikeve per fqinjet, fyese debile e demshme vleresimi me 0 pike, kur Serbise I jep 3, vetem Hijena voton kaq mbrapsht, duke ja fut vetes (edhe per te ardhmen ne Festival, po kjo eshte e fundit),
    Une shqiptar dhe bashkohem me fqinjet e them: Barbaret!.
    (Qe ne fakt jane antishqiptaret qe kane votu keshtu)
    Gjsesi antishqiptsrizmes se ketyre Barbareve- Kucedra u erdhi fundi, perpilitja e bishtit eshte….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu