• |
ide | kryesore

(VIDEO) Shikoni momentin se si gazetarja i shpëton plumbit nga snajperi izraelit

Planet, Të fundit

Një gazetare e Al Jazeera arriti ti shpëtonte një plumbi të një snajperi dhe një goditje nga një granatë e gazit lotsjellës nga forcat izraelite, ndërsa po raportonte protestat vdekjeprurëse në Gaza.

Siç raportojnë mediat e huaja, pamjet dramatike tregojnë momentin kur korrespondentja e rrjetit ndërkombëtar, Hoda Abdel-Hamid, ishte para kamerës, pasi një plumb i kaloi shumë pranë.

Gazetarja kishte veshur një kokore dhe jelek anti-plumb.

Në mesazhet e postuara së bashku me videon, Abdel-Hamid, e cila po trajtohet në spital, ka shkruar:

“Kjo ndodhi larg nga gardhi dhe askush përreth nesh nuk po hidhte gurë ose nuk bënte ndonjë gjë tjetër …njerëzit ishin të ulur, duke shikuar nga larg duke u përpjekur të ruheshin. Por nuk kishte ndonjë vend të sigurt, as afër gardhit, e as më larg”. 

Raportohet se rreth 60 persona u vranë në përleshjet e djeshme dhe më shumë se 2,000 u plagosën pasi u zhvilluan protesta të mëdha gjatë hapjes së ambasadës së re të Amerikës në Jerusalem.

Tmerri në Gaza/ Si u përshkallëzua konflikti që shkaktoi dhjetëra të vrarë 

1 Comment

  1. nese bota deshiron te luftoje korrupsionin ,le ta fillojne nga sistemi financiare kush e kontrollon dhe si ,nese bota deshiron te lutojne terrorizmin ,ja terrorizmi i vertete ,i fshehur masonet dhe i hapur shteti hebre ,nese bota deshiron te luftojne cdo lloj terrorizmi nje dit do bindet se burimin do ta gjeje tek shteti hebre ne cdo sistem te jetes ,ketu e 1 shekull ne sistemin financiar media ,sistemin arsimore politikave drejtimit teknologjise dhe kontrollit mbi boten deri tani ishte gjithcka e fshehte kurse tani tenton te dale ne siperfaqe ,por sapo te konfirmohet me pare do bjere sesa do ngrihet sepse bota do ti kerkojne llogari ashper per cdo dem te bere ,vite me pare per klanet cifute ,treguan ruset botes qe i zbuluan por tani ska nevoje te tregoje kush se raliteti flet vete, para pak kohesh nje familje palesineze vrau nje ushtare cifut,shteti hebre e coj ne gjygje duke e gjobitur shuma marramendese ,tashme nese bota nuk e vendose perballe llogaris dhe demshperblimet per krimet qe ka bere ,nenkupton pajtimin me te por ne kete rast,ne bote fillon percarja ,mosrespektimi marrveshjeve dhe perplasjet e mella duke filluar me kundershtime urrejtje konflikte ,izraeli te keqes i din vetem emrin dhe ta bejne por se ku perfundon dhe misteret qe dalin as ja kan iden ,harrun se asnjehere ne padrejtesi njeriut nuk i ecin planet sipas planifikimit ,sepse tjeter kush krijoj ligjet dhe gjithcka rregulluese dhe qe ne shohim,izraeli nuk eshte vone te rivlersojne qendrim dhe largohet nga padrejtesia,sepse me padrejtesi askush nuk ka triumfuar pergjat gjith historis njerzore,sepse te triumfosh me ate cfar ne esenc nuk eshte triumf do thot te jeshe krijues qe krijon zgjillje ne jemi krijesa dhe kete cilesi se kemi asnje keshtu qe jemi te varur ne domosdoshmeri e drejta verteta ligjet e saje pert sejcilen ceshtje ky eshte mendimi im per zhvillimet pare ne konteksin historik informacione zhvillimi shenja lle ligje ,koment i dobishem qe te shohin veten ne pasqyren e ralitetit dhe binden se ku po shkojne dhe ndalen nga e keqa ndaj tjereve perderi sa nuk deshirojne qe tjeret tu bejne keq

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu