• |
ide | kryesore

Flet Fatmir Xhafaj: Nuk kam penguar ekzekutimin vendimit të gjykatës italiane për vëllain tim

Lajme, Të fundit

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafa ka folur për herë të parë pasi PD publikoi përgjimin e vëllait të tij. Ai ka dhënë më shumë shpjegime për dënimin e vëllait.

‘Vëllai im ka kërkuar të marrë pjesë në gjykimin e çështjes në mënyrë të vazhdueshme. Asnjë veprim imi, jo vetëm sot si ministër, por edhe më parë, nuk ka krijuar imunitet apo favor kundrejt ekzekutimit penal ndaj tij’, tha Xhafaj.

Vijon..

4 Comments

  1. vetem 5 vite e ka fshehur,si tha jashteqitja e enverit xhafa ne 2017 po gjetet vetem nje fakt se ai esht i denuar un jap dorheqje,ket tha dhe dhjerja e stalinit rama.tash qe qenefi negjmije po vlon qfare nuk sajojn.

    1. Ca nuk na kane degjuar veshet po kjo qe pretendon PD nuk haet as me vaj e as me uthull. Si mund ta pengonte fatmiri kte gje kur ne pushtet ka qene PD dhe gjyqtaret kane qene nga ata te plepave te vendosur nga baba Saliu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu