• |
ide | kryesore

Foto/ Kokë më kokë me Ramën për 45 minuta, Fatmir Xhafaj del duke buzëqeshur nga takimi

Lajme, Të fundit

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim koke me koke i cili ka zgjatur rreth 45 minuta me kryeministrin Edi Rama sot në Kryeministri, pas deklaratave të shefit të qeverisë i cili nuk e lëshoi në atë që e quajti “gojët e ujqërve”, teksa flitej për një shkarkim të mundshëm ose dorëheqje të ministrit Xhafaj.

Takimi vjen pasi Rama tha se ministri Xhafaj nuk ka përgjegjësi morale jo e jo por as politike ne lidhje me akuzat e bera nga PD per vellane e tij Agronin, i cili sot eshte vetedorezuar te autoritetet italiane per te kryer denimin me burg qe eshte dhene ne shtetin fqinj.

Rama gjithashtu tha ne grupin parlamentar se audiopergjimi i publikuar nga PD ne lidhje me Agron Xhafajn, nuk eshte autentik, nje pergjigje qe ai e kishte marre mbreme ne darke. Nga fotot e publikuara nga TCH te Xhafes ne dalje te takimit me Ramen, ministri duket ne humor te mire.

2 Comments

  1. ” Ne në goje te ujkut hedhim vallen ooooo…” T’rroj’ Partia! Bar do hame dhe komunistet s’i dorezojme!

  2. ” ministri duket me humor te mire ” !? Po ketij ministrit sikur sot i futen ne burg te vellain ? Prape me humor te mire ky ? Nuk i plas fare per te vellane ? po kur ky se rruan per te vellane, c’fare do presim ne prej tij ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu