• |
ide | kryesore

Mesazhi i Berishës për Xhafën: Rama nuk po mbron Gonin dhe ty, por po mbron Olsin

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për qëndrimet e kryeministrit Edi Rama, i cili sot deklaroi se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj nuk ka asnjë përgjegjësi penale dhe morale për vëllanë e tij.

Në një koment në Facebook, Berisha shprehet se me këto qëndrime, kryeministri Edi Rama nuk mbrojti Ministrin e Brendshëm dhe as vëllanë Agron Xhafaj.

Sipas Berishës, Edi Rama po mbron veten dhe vëllanë e tij, Olsi Rama duke nënkuptuar se dhe kryeministri dhe të afërmit e tij janë përfshirë në abuzime.

“O Fatzi, Rama nuk mbron Gonin dhe ty por mbron Olsin dhe menderen e tij!

Miq, kryekumbar Rama dhe kumbar Fatzi Xhafa u betuan sot per koken e Agron Xhafes per te shpetuar menderet e tyre!Ne nje akt pafytyrsie ekzemplare, ata u betuan para shqiptareve pasi paketuan Gonin e tyre te dashur per ne Itali se gjithçka eshte e trilluar nga opozita, madje kryekumbar Rama gjate nates kishte bere edhe ekspertizen dhe sipas tij zeri nuk ishte i te mirit Agron por i opozites.

Perkrah tij qendronte si i menderosur Fatzi Xhafa, i cili e dinte se me ze dhe deshmitare gjithçka eshte e vella Agronit.

Me kete rast dua ti them Fatziut te droges se Rama nuk mashtroi per ty as dhe per Geronin tend por per Olsin dhe menderen e tij. Populli i revoltuar do t’ju krreje shume shpejte nga karriget tuaja qe qendrojne mbi krimin dhe drogen! sb”,- shkruan Berisha.

7 Comments

  1. Po ti mor kriminel, funderine e ketij populli, kur mbrojte zinxhirin e gardes per 4 viktima te pafajshme ke mbrojte, grdistet apo bythen tende te ndyre?
    Skaterrove provat madje nuk kurseve as presidentin dhe kryeprokuroren tende.
    Mos mendo se do harroen krimet qe ke bere.
    Do te vije nje dite qe edhe ti do pergjigjesh per te gjithe krimet qe ke bere.

    1. Hani mut hani!
      Berishën aty e ken pasur, por nuk keni bythë ju pederasta.
      Na keni çarë bythën me 4 viktimat e 21 Janarit. Morrën atë që u dha edvin hashashi dhe kokaina.
      Vetëm javën e fundit pat 3-4 vetvrasje nga mirësitë e rilindjes.
      Çdo javë nga një skandal i pa krahasushëm me atë që shkaktoi 21 janarin dhe ju mortje keni fytre të akuzoni Berishën.

      1. Po kush do e denonte Llalla me Nishanin? Tani atij po i vine burgu aferdhe shume te tjereve prandaj perpeliten te gjithe pd.erat

  2. Kur plaku mere t ndrroje dite zie do t jete per ne shqiptaret do qajme nga marazi
    Kush do na I tregoje pstj ne thrillerat fantastiko shkencor me skenarist qytetarin dixhital e audence arat
    I paharruar qofte kujtimi tij

  3. Plaku po plas po i vjen fundi. Edhe pak o plak edhe pak. Dhe ti o plaku me i poshter i ketij vendi NUK BERTET QE TE DEGJOJ RAMA. PO USA. SE ATA TI KAN KOPSITUR GJERAT TI KAN BER GATI LETRAT PER TE SHTAT PENXHERET. BERTET QE TU THUASH ATYRE QE MEDEMEK RAMA ESHTE SHUME ME I KEQ SE TY. PO NUK KAN TE KRAHASUAR KRIMET E TUA O PLAK I POSHTER.

  4. Ju rrogtaret 300 mije leksha te partise na keni ça kavallin kaq e kaq kohe me idene fajin e ka Berisha , po tani? Harroni qe ai ka pese vjet qe ai ka ikur dhe marrezite tuaja po shtohen ne progresion gjeometrik . Edhe tani ai e ka fajin? Po superhajduti socialis nuk ka faj fare ? Mjere ky vend per kete popull miop .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu