• |
ide | kryesore

Pas akuzave për trafikun e drogës nga vëllai i tij, reagon për herë të parë ministri Fatmir Xhafaj

Lajme, Të fundit
fatmir-xhafaj-655x356.jpg

Ka reaguar për herë të parë Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili prej disa ditësh ka zgjedhur të heshtë dhe të mos i kundërpërgjigjet sulmeve të vazhdueshme të opozitës për të vëllain Agron Xhafaj.

Këtë të mërkurë, kryeministri Edi Rama ka dhënë verdiktin për “fatin” politik të Ministrit të tij të Brendshëm, duke thënë në mbledhjen e grupit parlamentar të PS-së, se qeveria dhe ai vetë nuk kanë ndërmend të “lëshojnë” për “gojën e ujkut” asnjë nga drejtuesit socialistë. Rama madje deklaroi se ai vetë ka kryer një “hetim” duke thënë se përgjimi audio që kompromentonte Agron Xhafajn, është një montazh i opozitës.

Por përveçse fjalëve të kreut të qeverisë, Fatmir Xhafaj ka folur gjithashtu, kësaj here pa praninë e medias. Mësohet se Fatmir Xhafaj i ka shprehur të gjithë deputetëve falënderimet e tij të posaçme për suportin që socialistët i kanë dhënë Ministrit të Brendshëm.

Ju shpreh mirënjohjen time për suportin që më keni dhënë mësohet t’i ketë thënë Xhafaj kolegëve socialistë. Kujtojmë po ashtu se po këtë të mërkurë, vëllai i Fatmir Xhafajt ka publikuar një letër të hapur, nëpërmjet të cilës ka bërë me dije se ka vendosur t’i dorëzohet drejtësisë italiane, e cila pas një hetimi pritet me interes që të publikojë dhe një “zgjidhje” mbi faktin se përse vëllai i Ministrit të Brendshëm, nuk ka vuajtur asnjë ditë burg nga ato 7 vite dëbim që i janë dhënë vite më parë.

11 Comments

 1. Komunistet bar hane dhe nuk e dorezojne sho-shokun…. para se te varroset mire grupi paraardhes armiqesor(Tahiri)!
  Poliagjenti Xhafa do kohen e vet te dorezimit!

  1. Ktu nuk flitet per dorrezim apo leshim por flitet te shikosh drejtesine ne sy dhe ne shqiperin e 2018 askush nuk mund te denohet pse nje plak i rrjedhur dhe i pjerdhur si Saliu llomotit lart e posht.

   1. bushi kur te perdhunoi roshi ishe vetem, me shok apo kishte dhe xhelilin,po kur te trafikoi frroku te beri prostitut ne grup apo prostitute te pa varur,ju ipje klientve kanabis tahiri apo kokain edvini.ik bushi mushi e shko lepij byth te dhjera te qelbesires rama se trut mut ju ka ber bari i enverit e leshi i negjmijes.

 2. Saimir, ti na the se Fatmir Xhafa ka dhene doreheqjen dhe se ata qe nuk e besonin ishin komunistet e paepur…..se po na del ti komunist tani qe leh si zagari mbas te zotit.

  1. i pa emer e me mut stalini ne tru,rama po e dorezon vellaun kokain te gjafes qe mos te merret ketu ne hetuesi e prokurori.fundja edhe nji krymb qenefi po shkon ne burg.kjo esht qeshtja e jo ju te ridhjerjes qe hani mut.kujt i intereson se ju hani mut,publiku nuk don bastard,kokpalare ,shizofren,ridhjeres e krymba qenefi.

 3. Kryeprokurorja duhet ta marre si te pandehur pellen e gjate sepse i Ka grabitur konpetencat. Koqeministri ka bere “hetim” te pavarur shkencor??? Kete gomar edhe po ta hedhin ne mes te oqeanit nuk e hajne as peshkaqenet se i luan menc

  1. shko ti ne burg ne itali e lepij bythen agron xhafes se menjeher sa mberriti shokert e roshit e frrokut e perdhunuan ne grup.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu