• |
ide | kryesore

Përgjimi për vëllain e Xhafës, prokuroria thërret për dëshmi zyrtarët e PD-së

Lajme, Të fundit

Prokuroria është vënë në lëvizje lidhur me përgjimin audio të publikuar nga PD për vëllain e ministrit Fatmir Xhafaj. Mësohet se organi i akuzës i ka dërguar letër tre zyrtarëve të Partisë Demokratike; Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji dhe Gazmend Bardhi, për t’u paraqitur nesër në Prokurori për të dhënë dëshminë e tyre. Ky veprim i Prokurorisë vjen pas deklaratave të Ramës, i cili e cilësoi jo autentik video-përgjimin e publikuar nga PD dhe kërkoi të shkonin në burg ata që e nxorën. Mbetet për t’u parë nesër se çfarë qëndrimi do të mbajnë zyrtarët e PD-së.

©LAPSI.al 

2 Comments

  1. qe i bie prokuror,derr,mut,esht dhjerja e jashteqitja e stalinit kryeqelbi rama.po pd 5 dit ju ka ofruar kaseten e qenet e meces arta marku nuk shkuan ta merrnin deri sa e ben publike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu