• |
ide | kryesore

Rama akuzon opozitën: Vulëhumbur pa atdhe, po sabotojnë hapjen e negociatave

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur fjalën e tij në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste me vizitën e tij në Francë dhe takimin me presidentin Macron por shumë shpejt ka kaluar tek akuzat e opozitës.

Ndonëse nuk e ka përmendur fillimisht çështjen “Xhafaj”, Rama tha se opozita është sulur me tërbim për të hedhur në erë negociatat në pritje të përgjigjes së qershorit dhe se kanë frikë nga drejtësia.

“Dje isha në Paris për të vijuar për të vijuar përpjekjen e vështirë, por jo të pamundur të bindjes së çdo vendi anëtar të BE-së për t’i dhënë vendit tonë në fund të qershorit atë që përmes reformash dhe rezultatesh të arritura me shumë mund, Shqipëria ka merituar, çeljen e negociatave për anëtarësim në BE. Ka akoma javë dhe punë për të bërë në realizim të këtij objektivi madhor por gjë mangët nuk do t’i lë, nuk do t’i lëmë kësaj çështje me interes madhor. Ku për fatin e keq të Shqipërisë duhet të përballemi me kushte jo në favor të Shqipërisë, por duhet të ndeshemi përditë pa pushim me murin qorr të baltës që opozita e këtushme i ngre Shqipërisë në këtë rrugë. Duke mos lënë gur pa lëvizur dhe pabesi pa bërë që të sabotojë këtë përpjekje të shoqërisë sonë. Ata thonë se po pengojnë qeverinë e drogës por ata po tentojnë të pengojnë vetë Shqipërinë. Vulëhumbur pa atdhe të çoroditur nga frika e drejtësisë që hap pas hapi ka nisur të lirohet nga kthetrat e tyre dhe të pastrohet nga llumi i tyre, ata janë sulur me tërbim. Jo vetëm që këtyre të paudhëve pa din e iman, i gënjen mendja se duke minuar negociatat, duke i hedhur në erë do t’i kthejnë njerëzit kundër nesh me pushtet e rrëmujë për të marrë peng drejtësinë, por e dinë më mirë se të gjithë ne se me çeljen ne negociatave drejtësia shqiptare bëhet një problem i madh për të sepse ajo hyn deri në fazën e fundit të hapjes së kapakëve. Ndërkohë që e ardhmja e drejtësisë afrohet, haraçin për çka po i punojnë Shqipërisë në këtë moment vendimtar ata do ta paguajnë një më një edhe balta e tyre e bën punën e saj në mjegullën e mungesës së drejtësisë.” – tha Rama.

 

8 Comments

 1. Masturbon dhe eksitohet zavalli dhjAks, nji gje e thote ask, qe do paguajne
  E TERE Hordhia, nje me nje,
  Krimet barbare mbi Shqiperine.
  Thote Dhjaksi (te MAkroni paska ndenjur sus siduket):
  -do vijoj përpjekjen
  e vështirë,
  Por jo të pamundur
  të bindjes së çdo vendi anëtar të BE-së …
  Ti e dite pupel kur dole para Gjermonit e Holandezit, si u be thuajse i pamundur,
  ëëë fajin e ka saliu/ Kazani!!!
  Ti dhjaks trumbetove qe per inat te saliut do te degjonin ty liderin botnor (aq botnor sa shkon ne Amerike hap shpellen leshon ujrat e zeza mbi Trumpin, ti rriqen i bere sherbim te madh Shqiperise, ti rriqen qe perbuz e kercenon: hamani deren se e shqeva!)
  Eh mor po ej, tha, mafioz, dhjaksimegalloman, gaztori me atlete (ej, a do I kete cu naj pal citjane makronit, tja plotesonte atletet (veshja altamoda e vitit 2100
  simas ktij Gaztorit noterik)
  a xheba ky I ronitur I mjere?!
  Ky Botnori qe trumbetoi se do e hapte me shqelm ( te mother xhorxhit) Porten BE.
  E mani men kur iu lut ky Gastor-ckelqesa e Tij Ingliterres: mos dil nga BE se tani vij une, boje per hatrin TIM!!
  Ej si j’u bo brimamiut, s’e nxe kungullin me reforma dhe rezultate (megallomano mafioze) e kercenime
  (Qe ja plasin puf puf ne surrsat te pacipit narcismadh.
  Qan I shuari: Shani ju Kazan, shani, po m’u me dun ne Serbi, Turqi, Rusi, ëëë jau rregulloj une juve te Mother Xhorxhi!)

  Mirepo, vjen nji dite….

 2. nuk ishit dakort per vizat bile me cadra greve, kjo opozite i hapi vizat
  thate nato eshte nate me greva ne bulevard dhe kjo opozite na futi ne nato. Mimi dhe Xhacka u shqyen per te falenderuar nato.n .
  ju do mbaheni mend per droge ,skafe,fikje radarewsh, tallje me te varferit qe i perfaqesoni. thjesht OLIGARKE.

 3. dmth opozita duhet te heshte per skandalet dhe korrupsionin qeveritar sepse rrezikohet hapja e negociatave per ne BE? interesante si ide!sduhet tju besdise njeri kur jeni duke plackitur se ju rrezikohet celja e negociatave. dmth per te miren tone e keni qe po na plackisni se doni te na fusni ne BE

 4. Une ketij te gjatit si besoj as frymemarrjen. Por nese eshte e vertet qe opozita kete rast e ka nderkombetarizuar ne kete kohe, kur pritet celja negociatave, eshte e papergjegjshme antikombetare dhe dashakeqese. Ky debat mund te mbetej i brendshem ose mund te shtyhej. Jo me, qe kjo perpjekje eshte aq bosh, aq e sforcuar dhe duket qe ka tendence. Opozita duhet te dale mbi interesat personale kur behet fjale per ceshtje kombetare.

 5. kush ja solli ter kryminelet qe nga frroku,ndoka,prenga,pjerdh e dhin ndreu,paulin sterk muti,sadri abazi,rosh,dosh,tahir,balil,xhelil brekshqyeri,koqo kokdhjeri,artur busha,xhafa,e nja 100 te tjer. saliu me siguri jo.keta negjmija ju zgjodhi me tru mutin rama nji nga nji nga qenefi i saj ku ka dhjer stalin,popoviq,tito,mao LUU ce dun etj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu