• |
ide | kryesore

Rama: Për projektin e Piramidës ka më shumë merita Zaho sesa unë…

Lajme, Të fundit

Sot është prezantuar projekti për restaurimin dhe rijetëzimin e piramidës në Tiranë. Në ceremoninë e organizuar me këtë rast merrte pjesë edhe kryeministri Edi Rama, i cili gjatë fjalës së tij zbuloi pjesë nga biseda që kishte patur me Erion Veliajn dhe rolin e djalit të tij të vogël, Zahos. 

“Erioni kërkonte një rrugë për ta kthyer rrugë për pjesën e të rinjve trendy të Tiranës, komunitet minoritar brenda komunitetit të madh të të rinjve të Tiranës, që rrezikonte ta kthente në qendër të ardhur me sforcim në kohë, kurse unë i thosha fëmijët, fëmijët, kjo ishte merita e Zahos më shumë sesa imja dhe e mbaj mend një ditë kur ai më telefonoi i ekzaltuar, ashtu si telefon gjithmonë, si për një pusetë dhe për një projekt transformues, e me tha; E gjetëm lal, u zgjidh kjo punë, por e kam mësuar se pas gjetjes gjetja që jetë mbrapa, e faktikisht më foli për projektin që është diçka përtej endrrës time më të bukur dhe unë dua t’i komplimentoj me shumë përulësi ideatorët e kësaj qendre, sepse besoj që është një model që arrin të bëjë bashkë dy gjera që duken shumë të largëta, fëmijët dhe teknologjinë”,- tha Rama, duke shtuar se tani ndjen më shumë se “Është koha të forcoj pasuordet për tu mbrojtur nga Zaho”.

9 Comments

   1. More vesh me namyti Mero Llumi paske qene i biri i Rames dhe nuk e ke dit, Keta bastardet militante te PS @agroni po shk..ehen nga te gjitha anet per ti qendruar mbrapa , ti qeke i biri…ha ha ha te paska pa fati 🙂

 1. zahos i doli ne ender monstra enver dhe i pershperiti,thuaj babit te qelbur te ma rindertoj varrin.zaho pa nje pa dy i thot monstres rama nderto varrin e kokes monster se aty pastron edhe ca kokain qe ke shitur.monstra sa nuk u dhjer nga ky lajm qe po i rinderton kokes monster enverit varrin.o mjerim te luan edhe me femijen e mitur dy vjeqar esht per te vjellur e kthyer keta dhjerje stalini si rama,xhafa,ruqi,balla.

 2. ———————————————————————————————————————-
  Saliu & Lulzimi i vune PIRAMIDES emrin e madh: QENDER KOONFERENCASH & PANAIRESH.
  Edi & Erioni po i vene PIRAMIDES emrin e madh: QENDER KOMPJUTERASH & RRESHKITESE.
  ———————————————————————————————————————–
  Ne kushtet qe shqiptaret e rinj po rreshqasin prej 3 dekadash jashte Shqiperise EMIGRANTE & AZILANTE;
  UNE mendoj qe tani t’i veme Piramides emrin e saj te vertete sipas vleres se saj funksionale: AZIL PLEQSH.
  ————————————————————————————————————————————-
  Shënim Nr 1.
  -SI ARKITEKTURE HISTORIKE UNE GJITHASHTU E VLERESOJ SHUME, PRANDAJ PIRAMIDA DUHET RESTAURUAR, NUK DUHET TE SHEMBET.
  Shënim Nr 2.
  -SI AZIL PLEQSH QE POLITIKA PO SHNDERRON SHQIPERINE, NUK DUHET HARRUAR NE ÇDO CEP TE PIRAMIDES TE VEME NGA 1 UTURAK.
  ————————————————————————————————————————————-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu