• |
ide | kryesore

Basha paralajmëron Ramën e Xhafajn: Larg duart nga Albert Veliu, ndryshe do të përgjigjem ashpër

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike , Lulzim Basha, i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, të mbajnë duart larg Albert Veliut.

Ky i fundit, është dëshmitari X që ishte pjesë në audiopërgjimin me Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm.

Basha dha paralajmërimin e fortë për Ramën e Xhafaj se nëse kërcënohet familja e Veliut do të marrin përgjigjen më të fortë nga opozita.

Ja pse shteti i Ramës dhe Xhafajt është vërsulur për të kapur dëshmitarin Albert Veliu, kanë uhstruar terror për 72 orë mbi gruan e fëmijët e tij. Ja pse Fatmir Xhafaj nuk largohet nga posti. Largimi me urgjencë i Agron Xhafajt, terrori ndaj dëshmitarit, dhe aktiviteti për të prishur provat do ishte i pamundur nëse Xhafaj nuk do ishte ministër i Brendshë. Është aty për të garantuar zbatimin e këtij skenari kriminal. Për çdo hap që do ndërmarrë për të vënë në presion Albert Veliun do të marrë përgjigjen më të ashpër nga PD, opozita dhe populli. I paralajmëroj të dy Ramën dhe Xhafajn para gjithë botës: Larg duart nga dëshmitari Albert Veliu” – tha Basha.

10 Comments

 1. Obooooooooo ça rrace paskeni qene ju te kuqt . Dolet si kerpudhat mas shiut , ngaqe nuk keni se çthoni filloni dhe diskretoni personalitetin epersonit . Nuk keni faj ju ore jo , edhe ju doni te hani e te merrni 300.000 lekshin ne fund te muajit . Jeni ekzemplar qe nuk bini tuç edhe nese jua gozhdojne shpatullat . I keni pare ato filmat kur burri kap gruan me veglan brenda po brenda fare ama . Dhe pergjigja e gruas eshte spektakolare : nuk eshte ashtu si mendon ti . Edhe ju fiks si kurvat jeni . Ndyresira te paguara qe per dy leke shisni me cip e me nder . Funderrina te marrosura deri ne gjeneze . Ky shtet eshte kthyer ne MAFIE , ju doni ti dilni ne krah per nje rroge . TURP SAHANLEPIRESA

 2. Hahahha ky basha bon humor tirana tv q e qeshin me zhurmen e pordhes
  Po pse m do meret xhafa kryehartuesi I reformes n drejtesi me kte personazhin kapele letra bixhozi

 3. po ju te hani mune me keto revolucionet tuaja e me demostrata e me deshmimtare e me pergjime.po ketu ska nevoje per fjale.do punoj prokuroria.pergjimi ka autor.ky derdimeni e mohon ta kete bere.dikush e ka cuar ne pd.e nese eshte fallco e jo i vertet ata trimat e bashes e njerezit te ligjit te pd dombajne pergjgjsi se smund te publikosh lajme jo te konfirmuara….gjithsesi do presim.idiotat e pd se kane kuptuar ende se si duhet bere opozita.vashdohet me idet komuniste me pergjime me shantazhe..suksese ne jete

 4. Jo , jo ore jo duart larg as nga ty nuk duhet ti mbaje drejtesia ,sepse injorantet si ti mund ta destabilizojne e demtojne vendin edhe me kesi kllosharesh si ky fare Alberti. Ta na thuaj ti si skenograf dhe na qarteso.Ky deshmitari X apo Alberti njehere tha se i bera kete Agronit sepse nuk me ndihmoi asgje kur rashe ne burg ne Pescaro vetem nje pakete cigare i ka derguar.Pas ca minutave dekleroi se ky nuk e beri ,madje as nuk dinte per inqizimin e bisedes .Inqizimin thote e beri Agroni.Kjo e nxjerre lakuriq Bashen dhe zagaret e tij si manipulues qe me genjeshtra e intriga cmenden Shqiperine.

 5. KUsh perpiqet ti beje gropen tjetrit bjen vete ne te.Kjo po i ndodhe Bashes dhe Dalianjit me kompani.Ne panik per te shpetuar nxoren kete videobisede ku kishin marre rolin e hetuesit dhe me fjalet e veta Alberti i nxori bllof.Tani si thone populli Luaje mace kryet e buallit.

 6. Kur te kercenon basha duhet pasur frik. E mbani mend sa qindra her ka kercenuar aq her ka ber namin. Ky as te pjerdh nuk mundet,jo me te kercenoj.

 7. Prokuroria duhet te hetoje dhe te jape nje pergjigje sa me te shpejte. Gjithsesi deshmitati X duket pak i dyshimte. Nese PD ka vajtur me fjalen e ketij, pa e konsultuar dhe verifikuar, me duket e nxituar. Ne fakt ata qe i hyne valles se droges , eshte pak e veshtire ta lene, aq me teper kur ndjehen te forte(vellai i min brendshem). Gjithsesi vetem qe vellai i min te brend ka vajtur te bej denimin ne Itali , pasi opozita e denoncoi eshte barre e madhe morale per ministrin e brendshem, i cili qe nga dita e sotme do jete me pak i besueshem.

  1. patriot pse e ngarkon m e brendshem me pergjegjsi morale kot.ta nisi vellan pako poste ti thote burgut hapu.me ligj e me rregulla sdo e bente ndonjeher ate burg.presioni politik e detyroi,po kjo duhet duartrokitur jo akuzuar.kush e ka bere kete??jo ne burg po as ne prokurori per deshmi si kane cuar njerezit e tyre..sbehet opozite as me montime as me pergjime,e per me teper nga basha e sala qe skan moral e sjane te ndryshem nga rama.ke ide te reja,ke alternativa,ke ndonjeprojektligj qe ndryshon dicka,reforme zgjedhore do besh sa je ne kohe apo do bojkotosh prap dy muaj para,denoncim korrupsioni me fakte me ligje e me kontrata di te besh?,deoncime ne prokurori me fakte di te besh.???kjo eshte opozita..me fjale e kercenime e pergjime svete gjekundi

 8. Partia me e madhe opozitare te kacavirret pas nje profili kaq te ulet tregon vertete faktin se PD eshte ne ditet e saja me te zeza dhe nuk ka shanse te ringritet me kete lidership qe ka por po shkon me shpejtesi te papare drejte fundosjes.

 9. Nga Salianji,Grida,Balliu,Shehaj,Bardhi e injorant te tille ne krye me kryeinjorantin Basha nuk pritet asgje e hajrit.Rama lirisht mund ti fitoje edhe zgjedhjet e ardheshme pa u lodhur fare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu