• |
ide | kryesore

Grafite me fytyrën e Haradinajt, Kurtit e Limajt në Prishtinë (FOTO)

Lajme, Të fundit

Disa grafite janë parë sot në muret e banesave që gjenden në lagjen “Dardania” afër bustit të ish-presidentit Bill Clinton. Grafitet janë paraqitur me fytyrat e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, zëvendësit të tij Fatmir Limaj dhe liderit të VV-së Albin Kurti.

Përveç figurave të këtyre zyrtarëve është shkruar nga një pyetje. “Pse ky po unë jo?, transmeton kp. Tek figura e Haradinajt është shkruar me të kuqe “Se RAMBUJEJA”. Tek figura e Limajt është shkruar me të kuqe “Populli”, ndërsa tek figura e Kurtit është shkruar “Pavarësia”. Nuk dihet se kush qëndron prapa këtyre grafiteve që janë shkruar sot në këtë lagje të frekuentuar të Prishtinës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu