• |
ide | kryesore

Rama kapet me gazetaren edhe pas konferences: Ti të kesh turp…!

Lajme, Të fundit

Edi Rama nuk i ka mbajtur dot nervat ndaj gazetares së Faxneës, Ambrozia Meta që i kujtoi avokatinë që i bënte dikur Elvis Rroshit, apo se si ka mundësi që ai nuk gjen dot dikë në PS që të mos ketë lidhje me trafikun e drogës për ta bërë Ministër të Brendshëm.

Pasi iku nga konferenca duke kërcënuar gazetaren me pronarin, Rama është kthyer sërish në sallë, sapo u fikën kamerat. Gazetarët që ishin në sallën e konferencave në Rinas thane se kryeministri i thirri gazetares duke iu drejtuar me fjalët “Të kesh turp, se nuk respekton rregullat e konferencës për shtp”. “Jo, unë nuk mund të pranoj të më thuash që po bëj propagandë, kur thjesht po të bëj pyetje” i është përgjigjur gazetarja.

Më herët Rama ishte detyruar të braktisë konferencën për mediat, i acaruar nga pyetjet e gazetarëve, të cilët nuk ngurroi t’i kërcënojë duke i përmendur pronarin.

 

7 Comments

 1. Ky eshte totalisht per te ardhur keq. Qe diten e pare, ka marre persiper nje detyre , me te cilen nuk ka asnje lidhje. Por keta jane arrogante, bejne te fortin sepse kete standart kane. Dalin ne konference shtypi dhe nuk i pergjigjet asnje pyetjeje. Mundohet te intimidoje gazetaret dhe kundershtaret politike. Bene si shume i zgjuar, sikur njerezit nuk e kuptojne. Ky eshte engjelli dhe te tjeret injorante. Ti o i gjate je nje njeri bosh, frikacak, mashtrues ordinere, i peshtire. Je i kapur nga krimi, te sollen ata ne pushtet dhe do ikesh kur te duan ata, dmth do te terheqin zvarre. Ta parashikoj shume te keq fundin. Nje njeri qe ke filluar dhe prodhon vetem neveri dhe urrejtje. Pse gazetarja ta ka afajin ty Palaco! Njeri i korruptuar ne kocke, i inkriminuar deri ne palce. E bere det droge ketu dhe ben si i pafajshem. Ste vjen as turp!!

 2. ESHTE BASHIBOZUK, MASHTRUES, KOMUNIST I SEMURE, CESHTJA ESHTE SI TA SHPORRESH DHE KUSH DO VIJE PAS KETIJ. MUNDESIA ESHTE QE TE VIJE NE PUSHTET NJE BASHIBOZUK I NGASHEM

 3. Përfundimisht z. RAMA KE RRJEDHUR! Fatkeqësia e këtij populli që voton për ty! Flet në konferencën për shtyp sikur po flet në mbledhje pallati! Ti pyet nëse mban dikush përgjegjësi për të vellain! PO! mban përgjegjësi për vellain një person që është në krye të rendit dhe vëllai i tij në krye të trafikut kriminal! Pse nuk është ndaluar Agron Xhafaj?! Kujto pak presionet që TI i bën drejtorëve të hipotekave, aluiznit etj. në takimet e tua me popullin :po nuk u zgjidh ky problem nesër jep dorëheqjen i thua! Pse nuk shantazhon dhe Xhafajn në këtë mënyrë?? Nëse Xhafaj nuk mban përgjegjësi për të vellain të mbajë përgjegjësi për performance të dobët në punë!

 4. Ene pak e ku xhambaze- Gastori do filloje t’i lehe henes uuiuuuuu
  Si Hijene qe eshte.
  S’kina pa gjo aaala

  Rilindori dhjaks kapet me vajzat, gazetaret, se BURrAT e cpojne cuf si tollombac- citjane me atlete dhe paloset
  I fut nji ‘hunde’ & nji therapi te gjate te riflloje dot gamgamin e marre,
  Ej, shone, po ajo merkel Plaka si na e la ket mufken mbush me pordhe ujku, Amon!
  Iiiii, bojne delet. Lideri yne botnor u dhi ne citjone….
  Kendojne ca rilindoqorre:
  Eeeeee
  Dy luane ka sot bota,
  Nji Piktori nji karrota!
  Eeeeeeer
  -Skenderbe thuaj, thote nji lapere e ngjirur….

 5. Nderime gazetares kurajoze

  kellire-Krimineli Rilindjes
  arrin
  kercenon mafiozisht.
  Merret me mend makthi i tij.
  Dihet,
  Kur te vjen fundi, vete permjerr ne dere te Kishes, tha.
  Mafioz-Sharlatan kellira
  shqyeresi I grave
  del cipllak,
  ene pak do marre malet…..
  O doktoooooooooor!

 6. Mendoni se do tja dije kafsha ? Per kete legen ne te gjithe jemi preja dhe ai eshte gjuetari. Ai eshte zoti, ne jemi grigja ! Ai eshte perendia dhe ne lutemi per te . A eshte normale ? Ky duhet te shporret dhe te mbaje pergjegjesi per krimet qe ka bere , futjen e krimineleve ne jeten politike Shqiptare , kanabizimin e e organizuar qe ka ndertuar ne gjithe shqiperine , pastrimin e parave etj etj. Ky pallosh merret me nje gazetare qe ben nje pyetje mese normale por qe ne shqiperi eshte e ndaluar , pasi palla mbron me stoicizem Fatmir Xhafaj. Palloshi e mbron Fatziun per te vellain , por palloshi Rama duhet te jape doreheqje per vrasjen e nje qytetari ne ambientet e Policise se Shtetit ne Korce. Ku ka Kryeminister qe do te qendroje ne detyre ne nje rast te tille . Disa vite me pare ne Bruksel te Belgjikes gjate nje proteste u vra nga dhuna policore nje emigrante e paligjeshme nga nje vend i Afrikes Qendrore. Menjehere Ministri i Brendeshem dha doreheqjen, dhe mbas nje jave edhe Kryeministri . Pra, per nje emigrante te paligjeshme dhane doreheqjen . Cfare beri palloshi dhe Fatziu ne kete rast ? Mbrojne njeri tjetrin. Gazetarja Meta(uroj qe te mos kete asnje lidhje me Presidentin Meta) te kete kujdes se Palloshi do te beje cmos qe ta ndeshkoje., pasi palloshi eshte arrogant , prepotent, diktator , dhe e ka lepurin ne bark aq sa askush nuk e imagjinon. Tani eshte duke pergatitur skenarin Izet Haxhia kunder Sali dhe Shkelzen Berishes , nen drejtimin e Taulant Balles dhe ekspertit intrigant Romeo Kara te OSSH. Bravo Gazetarja ! Beni me vete edhe Carlo Bolinon, Mero Baze , Arjan Prodani etj se keta jane kunder gazetares Meta. Keta jane sahanlepiresit e palloshit , duke perfshire edhe Sander Frangajn e Klanit dhe botuesit e famshem te gazetes DITA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu