• |
ide | kryesore

VIDEO E PLOTË/ Shikoni se si e vuri me shpatulla pas murit Ramën gazetarja

Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama e ka gjetur veten në një pozitë të vështirë ditën e sotme në konferencën e tij nga Rinasi nga pyetjet e gazetares së Fax News.

Pyetjeve për akuzat ndaj Tahirit dhe Xhafajt si të implikuar në trafikun e drogës dhe insistimit të gazetares për përgjigje Rama i është përgjigjur me kundërakuza për propagandë dhe pastaj është detyruar të lërë konferencën për shtyp, duke u bishtnuar këtyre pyetjeve që e vunë me shpatulla pas murit.

Debati:

Gazetarja e FAX News: Si ndiheni kur dy personat që u keni besuar ministrinë e Brendshme, i pari ëhstë në arrest shtëpie për trafik droge dhe i dyti akuzohet se ka mbrojtur të vëllain, nuk ka në PS përfaqësues të cilët nuk kanë kushërinjtë ose vëllezër që merrem me trafik droge që mund ta drejtonin këtë ministri?  i keni besuar dy ministrat e qeverisë tuaj kanë dalë me akuza si të lidhur më trafik drogë.

Rama: Së pari janë dy gjëra krejt të ndryshme, dhe së dyti pyesni pronarin tuaj se edhe ai ka një vëlla, ai do të ishte ai i gatshëm që të jepte llogari për vëllain e tij

Gazetarja: po ju pyes juve sepse ju jeni kryeministër

Rama: Më fal nuk jemi duke bërë debat, ju bëtë pyetjen dhe unë po jap përgjigjen dhe përgjigja ime është kjo; pyesni pronarin tuaj dhe thuajini që a ka ai vetë ndonjë përgjegjësi për vëllain, se janë në të njëjtën fushë të dy.

Gazetarja: Pronari im  nuk a lidhje me rendin dhe me qeverisjen e vendit kështu që, Nuk e gjej me vend krahasimin tuaj. Unë ju pyeta pse duhet të jetë kaq e diskutueshme një ministri, pse kemi ministra që implikohen gjithmonë në këtë çështje, për shkak se është një nga ministrit më të rëndësishme të vendit, pasi nuk e gjej me vend krahasimin tuaj për pronarët e TV të cilët nuk lidhen me qeverisjen e vendit.

Rama: Kurse unë e gjej krejt pa etikë që ju vini këtu gazetare për të bërë pyetje dhe e merrni mikrofonin për propagandë. Kjo është pa etikë.

Gazetarja: Nuk është propagandë, është pyetje referuar zhvillimeve, se kemi një ish0ministyër që është në arrest shtëpie për trafik droge dhe një ministër të brendshëm i cili akuzohet s ei ka krijuar imunitet të vëllait. Pyetja ime është pse duhet të jenë persona të tillë të implikuar dhe të akuzuar. Nuk është propagandë.

Rama: Unë u tregova shumë respektues.

Gazetarja: edhe unë jam respektuese por nuk mund të pranoj se po bëj propagandë, pasi nuk është propagandë, është thjeshtë një pyetje.

Rama: Hajde këtu bëj konferencën e shtypit të thuash fjalën e fundit. Mirupafshim…. Largohet

 

 

11 Comments

 1. Brava. Keto jane pyetje normale per informimin e popullit, jo pyetje te shperndara para konferences per gazetare te cilet jane pjese e propagandes. Bravo dhe Respekte.

 2. …bravo goca…….ke nderuar veten ne radhe te pare…ne radhe te dyte, ke shkelqyer 1 mije here me fort se ato gazeturecet pjeshka-shtrydhura, qe i marrin neper ture per te pare kopeshtet e varura te Milanos dhe qe na ngrehen neper darkat me linden….POROSI PER KASEMIN: goca meriton urgjent shperblim… minimumi dy rroga!!!

 3. ….as Panorama online, as Balkanweb, nuk shkruan nje rresht per guximin e kesaj gazetare te devotshme ne kryerjen e detyres se saj…….mos valle, vellai i pronari te saj (irfani qe ka edhe panoramen edhe balkanwebin, ka ndonje video-pergjim???)))……turp kolegeve te Panorames dhe Balkanweb

 4. Keshtu e meriton ky qen bir qeni,se eshte mesuar me fshataret ti nderpres e ti qet nga binaret duke i trullosur,tani te kapet me njerez shkolle direkt,shum i dobet rama kur perballet me gazetar,ndersa me fshatar e qoban duket si master.Te lumte goce,me te vertet e ke tregu veten me trimereshe se shum burra tjere qe jane perballur ne debat me ramen.

 5. Etike eshte kur delinafico
  I mat hallatet ktij Cipllakut delirant dhe kur behet KM ja jep delinen ministrit te tij,
  Perverse psikotike mjer ju!!!
  Vrima miut…..

 6. Vertet keshtu mendoni per gazetaret?, e pyeti gazetaria e huaj.
  Ky Dhjaksi:
  -Uune ….asgje personale….

  Mos kish ndodh kjo
  kushedi c’ujra te zeza do kishin dale nga gabzerri Sharlatanit
  Skizofren qe ene pak do lere nam….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu