• |
ide | kryesore

Rama në Abcnews, komentuesi: Më mirë Babalja, se demagogjia jote!

Lajme, Të fundit

Emisioni Ajsberg, ku punon gazetari Jetmir Olldashi njoftoi publikimin e provave të reja në orën 21:00, në televizionin Faxnews. Sipas asaj që thonë deputetët e PD-së, pritet të dalin materiale të tjera video dhe audio të trafikantëve, që vërtetojnë se historia nisi si një investigim gazetaresk.

Por gjysëm ore para se të nisë Ajsberg, Edi Rama do të shfaqet në një intervistë në Abcnews. Bie në sy fakti që kryeministri del në televizior në të njëjtën orë kur dalin përgjimet e reja për një çështje që ai e ka mohuar dhe vazhdon ta mohojë.

Ndër komentuesit që i shkruajnë për daljen e tij në Abcnews, Rama i ka kthyer përgjigje vetëm një profili anonim, që e quan “Pasha” (njësoj si Albert Veliu thërriste Agron Xhafajn) dhe i thotë se më mirë dëgjon përgjimet e Babales, sesa dëmagogjinë e tij.

Jozef Kulig
Do shohim AJSBERGUN Pasha,ka me shume rendesi Babalja qe thote ca te verteta dhe pse pi raki,se sa te degjojme demagogji

Edi Rama
Jemi vend i lire dhe gjithkush eshte i lire te shohe cfare te doje, ndersa e verteta pastaj eshte ca me e komplikuar per shume njerez, pikerisht sepse eshte shume e thjeshte! Pa merak se do t’i dale tymi shpejt kesaj historie besoj dhe s’me thote dot askush si ti pastaj qe s’ua thashe si qendron e verteta… Sa per demagogjine, nuk jam i sigurte qe i’a di kuptimin kesaj fjale, po une nuk bej demagogji, them ato qe mendoj e bej ato qe them, me mundime sa te duash e ndonjehere ka gjera qe vonojne, po do ti s’do ti, ne punen time ka ndershmeri e perkushtim pa rezerve! Shikim te mbare dhe mos pi ti raki te pakten se edhe keshtu pa raki esell nuk je

11 Comments

 1. Rama thjesht do te testoje publikun.. duke pare shikueshmerine e programeve.

  Sot ai sheh se cilit i beson publiku.. PDs apo atij.

  Dhe duke pare rezultatin do marri masat ( percaktoje strategjine ) e mevonshme.

 2. Rama eshte legjende. Ata qe i kundervihen jane ne anen e gabuar te historise. Shqiptaret kane nevoje te bejne shtet. Kjo na ka munguar gjithmone, shteti. Shtet do te thote bashkim ne gjuhe te thjeshte. Ne mund te perparojme vetem nen rregulla te drejta dhe te barabarta per te gjithe. Rama po mundohet te beje kete me modernizimin e shtetit. Me 5000 sterkembesha nga njerez qe jane te mesuar me privilegj, por prape po mundohet. Dhe po ja arrin avash avash sepse ka mbeshtetjen e Shqiptareve.

 3. Maloku shpresoj te jet ironik i gjithe komenti jot, ne rast te kundert , me vjen keq miku im por vuani nga sindroma e karit.

  1. Kurse ti je tashme bole…

   Jeni hedhur te gjithe hijenat , te gjithe guret e shahut ne duart e Berishes , ne sulm.

   Rama mund mos jete personi i duhur per kryeminister, por une shoh nje organizim te papare te te tera hallkave propagandistike, ish sigurimsa, njerez mjerane te rekrutuar neper burgje, pseudo analiste , pseudo gazetare , te gjitha hijenat me nje fjale ne duart e PDs per te larguar Xhafajn.
   Ky sulm eshte tipik , nje per nje , fiks fare me skenaret e sigurimit te shtetit ne kohen e enverit i organizuar me pike dhe me presje nga ish sigurimsat ne PD ( produkti me i denje i atij lloji mostrash Berisha) .
   Dhe pastaj kercejne pseudo komentuesti qe bejne punen e autoporlantit me komentet e tyre..

   Per mua Bolja je ti jo ai MALOKU.

  2. Asnje ironi, vetem fakte; te pelqen apo s’te pelqen ty, eshte fakt Rama po drejton shtetin ne modernizim. Ju bashke me idiotat e PDse ju ka lene koha dhe historia mbrapa – akoma keni idhull Sali Berishen. S’ke ca flet me shume.

 4. Maloku per 2 minuta me kthehet kari nga tualeti. Sapo te vi di i jap celin tet kthej pergjigje.
  Zoti pas meshir per ty

  1. Ti je nje person vulgar sepse nuk ke tru per te arsyetuar. Ti ndyn gjuhen e bukur Shqipe kur shkruan dhe besoj edhe kur flet. Nuk ke lidhje me ne Shqiptaret ti.

 5. Zoti xxxxx te qifsha Salen ne bythe dhe Lulin nese kjo te ben me te qete. Por qe ju jeni nje tuf karash kjo sdo mend. Rrezik dhe gruan tju qi Edi e merni si bekim nga lideri suprem.

  1. Ore ti moterqir te qifsha motrat dhe mamane. bythqir. Po ndyen gojen me ne ti ? te qi gjith fisin lamashi i mutit. kurve muti qe sa here qe flet duket sikur nxjer sperme nga goja jo fjale.

 6. Dhe nga berati dhe gangster. Cke pse ofendon ? Une ste shava thjesht hamendsova… Un se di nqs ti je i martuar pse e mer personale? Une bera nje krahasim per te treguar se deri ku shkoni ne verberin tuaj. Gjithsesi ere lamash gruan ne pidh para syve 🙂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu