• |
ide | kryesore

Rama nuk pranon t’i thotë ‘zotëri’, i përgjigjet Berisha: Kalbësirë, do përfundosh në koshin e plehrave

Lajme, Të fundit

Dy ditë më parë gjatë një interviste për ABC News, kryeministri Edi Rama u shpreh se refuzonte ta quante ‘zotëri’ paraardhësin e tij, Sali Berisha. Ndërkohë sot Berisha i ka kthyer përgjigjes Ramës po në Abc News. Sipas Berishës Rama përfaqëson një kalbësirë që duhet të largohet menjëherë nga zyrat e shtetit.

‘Edi Rama duhet të përfundojë në koshin e plehrave të historisë’, tha Berisha, teksa ftoi qytetarët të marrin pjesë në protestën e së shtunës. Më tej ish-kryeministri u shpreh se ‘Rama vuan nga kompleksi i Edipit dhe kompleksi i Saliut’

© LAPSI.al

5 Comments

 1. Rama vuan nga komleksi i Saliut per nuk meret me Saliun.
  Saliu meret me Ramen si arixheshke e ndyre cdo dite 24 ore dhe eshte pa komplekse.
  A ka ndonje psikolog si p.sh., ari, Stalini dhe te Mbyturit ne Mutin e Meros te na beje nje analize?

  1. Analiza është shumë e thjeshtë: Sa të ketë qorra dhe idiotë që nuk shohin dhe nuk kuptojnë se ku kemi rrëshqitur Sali Berishës do ti duhet të vazhdojë të denoncojë krimet e rilindjes çdo ditë derisa qorrave tu çelen sytë.

 2. Dolen-Oskuret-dhe krimbat e halese qe ne mengjes.si ty o -i pa emer–bej ne -VC-c’do mengjes po nuk je vetm ti po eshte dhe –antiharrese-Mjaft u more me te tjeret o rop qira po ruani nenat ,motrat ,dhe grate tuaj se po ju shkerdhehen neper zyrat e drogaxhinjve .Ne fakt harrova o pederastet e -rivdekjes-se ato karakurvat qe kini ne per shtepia –nderin e japin dhe –edvinin-se japin.dhe e beni bythen si tunelin e Kalimashit vetem mos ju shajne partine.

 3. O fundërina enveriste !
  Zotëri nuk të bën posti i kryeministrit.
  Zotëri bëhet ai që punon tërë jetën për tu arsimuar e që arrin të bëhet një intelektual me tituj të lartë shkencorë.
  Zotëri të bën formimi moral familjar e shoqeror, etika e edukatës qytetare.
  Berisha është sulmuar nga rrugaçëria enveriste pikërisht për ate që duhej vlerësuar më shumë.
  “Mëkati” i tij më i madh sipas ish spiunëve të sigurimit, është se ai paska lindur në një fshat malor të varfër në trevat më të diskriminuara të Shqipërisë së veriut, pikërisht nga diktatura enveriste.
  Ndërkaq kjo duhej vlerësuar në të kundërtën.
  Në kohën që nipi e biri i bllokut enverist, Edi Rama, prinëdrit e shoqëronin për të shkuar në shkollën që ndodhej 100 metra larg shtëpisë, ai në vënd që të shkonte në shkollë, shkonte në kinema.
  Berisha fëmijë, bënte dy ore rrugë në dimer e verë, në shi e dëborë i pa veshur e i pa ngrënë, për të vajtur në shkollë nga fshati i tij malor, me pasionin e madh për dije.
  Paska lindur e jetuar Edi Rama në Tiranë, e kjo e bëkërka superior me malsorët.
  Një kungull mediokër në pikturë e në sport doli Edi Rama pasi kishte përfunduar shkollën e lartë. e më keq akoma me një edukatë mizerabël qytetare. si një njeri i dhunshëm në familje e shoqëri e gojë ndyrë edhe si kryeministër.
  Berisha arriti që në moshën e fëminisë të vinte në Tiranë, të arsimoheshte aty me rezultatet më të larta, e të bëhej një nga mjekët më të shquar të Shqipërisë edhe me tituj të lartë shkencorë si doktor e profesor.
  Në politikë hyri më një kauzë të cilën e deshën gjithë shqiptarët.
  Daljen nga sistemi diktatorial kriminal enverist e krijimin e një sistemi demokratik pluralist në modelin e Europës perëndimore, për ku aspirojnë shqiptarët të shkojnë.
  Kurse Rama ashtu mediokër siç ishte në profesionin e piktorit, më mediokër ngeli edhe si politikan.
  Ndonës në fillim vitet 90 u shit publikisht si një “armik” i papajtueshëm i komunizmit, në rrugë korruptive sot na është bërë shefi i PS, ish PPSH e kryeministri i vetëm europian i dyshuar si përdorues i drogës.
  As që mund të bëhet fjalë që doktor Berisha, të ketë përdorur ndonjëhere drogën por edhe nuk mundet askush ta akuzojë se ka përzgjedhur në kryesinë e PD apo qeverinë e kryesuar prej tij, të njërzve që janë marë me krime e trafiqe të ndyra.
  Dukej si një legjendë e sajuar thënia se në kohën e diktaturës enveriste, një ndër tre shqiptarë, ajo diktaturë i detyronte të bëheshin spiunë të sigurimit.
  Fakti që pas 25 vitesh në krye të Kuvendit të Shqipërisë kemi një ish ministër të fundit të sigurimit enverist, e në mediat shqiptare të parët që hidhen për të lehur për kësij padronësh, janë votuesit e ish PPSH apo më keq akoma argatët e trafikut rekord të drogës, të bind se nuk ishte fjala për “legjendë” por për një realitet të dhimbshëm shqiptar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu