• |
ide | kryesore
shekspir.jpg

Greqia, një mësim nga Shekspiri

Vepra e Shekspirit, “Tregtari i Venedikut” na jep, fatkeqësisht, një nga modelet më të mirë për të kuptuar dramën e …

Andi_Bushati (1)_22.jpg

Po Meta ç’humbi pas kësaj ?

Me sa duket, Ilir Meta po shpëton me shpejtësi nga akuza si porositës vrasësish me pagesë. Përpos thënieve të  Tom …

Dritan Shano.jpg

Surrealizmi socialist

Asnjë qeveri e tranzicionit nuk është shkëputur kaq fort, kaq dukshëm  nga realiteti i shqiptarëve dhe kaq tallshëm nga premtimet …

mandi edit.jpg

Çfarë ka pas ndarjes Rama- Doshi

Qëndrimi i kryeministrit Rama për të mos u tërhequr përballë shantazhit të një prej deputetëve më të fuqishëm të grupit …

Andi_Bushati (1)_22.jpg

Pse na zhgënjeu Edi Rama?

Edi Rama na ka zhgënjyer sot të gjithë ne skeptikëve ndaj tij që dyshonim se ai ishte i paaftë të …

Andi_Bushati (1)_22.jpg

Ç’do të ndodhë sot me Tom Doshin?

Që prej shpërthimit të deputetit të Shkodrës kundër kryeministrit Rama lajmet për këtë ngjarje kanë qenë të pafundme. Si gjithnjë …

Kthehu