• |
ide | kryesore

Pse Lu foli me emra?

Po bëhen disa ditë që ambasadori amerikan në Tiranë është rikthyer të bëhet kryelajm në këtë mjedis politik që vërtitet …

Ç’rol po luan ambasadori amerikan?

1. Kur vdiq Ibrahim Rugova u themelua një Këshill për varrim. Këshilli për varrim ishte i trishtueshëm, dinjitoz dhe ceremonial. …

ANDI_BUSHATI_PORTRET_112.jpg

Ku ngjan Luli me Edin?

Lulzim Basha po përsërit hap pas hapi të gjitha manovrat e Edi Ramës kur ky i fundit, humbi zgjedhjet e …

elif.jpg

Si po vdes sekularizmi në Turqi

Kushdo që ka vizituar qendrën e Ankarasë, kryeqytetit të Turqisë, me siguri ka vënë re një skulpturë prej bronzi të …

ANDI_BUSHATI_PORTRET_112.jpg

Fajin s’na e kanë grekët

Mënyra arbitrare e qeverisjes së Rilindjes po i shërben si preteks Greqisë për të penguar përparimin e Shqipërisë drejt Bashkimit …

0
Kthehu