• |
ide | kryesore
shaqiri_3388.jpeg

Festa e Shaqirit

Bayern Munich mposhti Stuttgardin me rezultat 1:0, në ndeshjen e fundit të sezonit, dhe zyrtarisht i është dorëzuar trofeu i …

gjermania.jpg

Siguria gjermane

Deklarata e ish-futbollistit të Anglisë, Gary Lineker, se “futbolli është lojë në të cilën 22 futbollistë vrapojnë pas topit dhe …

messi_9823.jpeg

Messi, perlotet per Vilanoven

  Në një ceremoni të organizuar në katedralen kryesore të Katalonisë i është dhënë lamtumirën e fundit Tito Vilanovës.   …

1111.jpg

Mesi, më i paguari në botë

Lionel Mesi do të jetë së shpejti futbollisti më i paguar në botë. Barcelona ka njoftuar se ka arritur marrëveshje …

1111.jpg

Pesë shqiptarë në botëror

Trajneri i Zvicrës nuk e ka pasur aspak të lehtë të përzgjedhë lojtarët të cilët do të përfaqësojnë kombëtare në …

1111.jpg

Bayern bën bis në shtesë

Pas triumfit në Bundesligë, skuadra e Bayern Munich e ka fituar edhe Kupën e Gjermanisë. Skuadra e Pep Guardiolas në …

giroud.jpg

Revolucioni nis me Giroud

Pavarësisht se është i lidhur me Arsenalin deri në vitin 2017, megjithatë, Olivier Giroud duket se do të “divorcohet” me …

0
Kthehu