• |
ide | kryesore

Mbretëresha i ndalon ushqimin e preferuar Meghanit

Që në momentin që gëzoi titullin ‘Dukesha e Sussex’, ajo duhet t’u nështrohet disa rregullave. Një prej tyre ka të …

Pjekja prehistorike, zbulohet receta për bukën më të vjetër, 14 mijë vite më parë

Merrni miell nga gruri dhe elbi i egër, përzijeni me pluhurin e rrënjëve të bimëve, shtojini ujë dhe pastaj piqeni. …
trump-merkel-433x300.jpg

Merkel i përgjigjet Trump për Malin e Zi: Jam e lumtur që është anëtar i NATO-s

Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha se klauzola e NATO-s për mbrojtjen kolektive vlen për të gjitha vendet anëtare, e jo …

Vetingu nxjerr problemet e pasurisë së Rovena Gashit me dy apartamente

Rovena Gashi nuk u paraqit në seancën dëgjimore përballë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK), madje nuk u përfaqësua as …

Berisha kundër Vetingut: “Gjueti shtrigash” që po shkatërron demokracinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë akuza të forta kundër procesit të Vetingut. Në një intervistë për emisionin “Java” në RTSH, …

Benzi i vrasësve të çiftit në Shkodër ishte vjedhur në Kosovë

Makina e autorëve që ekzekutuan çiftin në Shkodër është vjedhur në Kosovë. Hetuesit e zbuluan këtë fakt përmes numrave serial …

Mesazhi i Presidentit Macron për kombëtaren franceze

“Mos ndryshoni kurrë “. Kjo është ftesa që presidenti francez, Emmanuel Macron, i ka drejtuar futbollistëve të përfaqësueses së Francës …

Presidentja kroate sot për vizitë zyrtare në Tiranë, zbardhet axhanda e takimeve

Presidentja e Republikës së Kroacisë, znj. Kolinda Grabar-Kitarovic, nis sot vizitën shtetërore në vendin tonë me ftesë të Presidentit të …

Denoncimi/ Rama mbron kriminelin Safet Rustemi në Shkodër: Lëviz me makina të blinduara dhe 2 pistoleta

Media belge “Le derniere heure”, ne nje shkrim ne edicionin e saj online te dates 18 korrik, përmend emrin e …

(VIDEO) Vetëm disa minuta shi, përmbytet sërish Tirana

Disa minuta shi mjaftuan për të sjellë sërish përmbytje në rrugët e Tiranës. Pamjet që shikoni në videon e mëposhtme …
TË FUNDIT

Ju rekomandojmë

Kthehu