• |
ide | kryesore

Kush po luan me aktorët?

E gjithë propaganda e pushtetit është angazhuar ditët e fundit për ta paraqitur çështjen e Teatrit Kombëtar si një dasi …

Sa shtrenjtë e hanë kosovarët peshkun e freskët nga Shqipëria

Si u bë Kosova mesdhetare dhe si po bëhet një pompë e madhe derivatesh. 1. Më ra në mend ajo …

Terror në Rostov, merr flakë avioni i Arabisë Saudite

Terror në Rostov, merr flakë avioni i Arabisë Saudite

Çaste terrori për Arabinë Saudite. Avioni me të cilin udhëtonte kombëtarja e Lindjes së Mesme ka marrë flakë gjatë fluturimit
VIDEO / Po të mos ishte Kane, Anglia do kishte zhgënjyer me Tunizinë

VIDEO / Po të mos ishte Kane, Anglia do kishte zhgënjyer me Tunizinë

Anglia nuk shkëlqen në ndeshjen e parë në Botërorin e Rusisë dhe mund me vështirësi 2-1 Tunizinë. Për fat, uragani
VIDEO / Tunizi-Angli, Harry Kane shënon golin e dytë

VIDEO / Tunizi-Angli, Harry Kane shënon golin e dytë

Në minutat e shtesës së pjesës  së dytë është sërish ylli i Tottenham Harry Kane që ka dyfishuar shifrat për
VIDEO / Tunizi-Angli, Sassi barazon rezultatin me 11 metërsh

VIDEO / Tunizi-Angli, Sassi barazon rezultatin me 11 metërsh

Kyle Walker godet në fytyrë me bërryl Ben Youssef dhe arbitri akordon 11 metërsh për Tunizinë. Ferjani Sassi ekzekuton penalltinë
VIDEO/ Tunizi-Angli, Kane shënon për “Tre Luanët”, dëmtohet portieri Hassen

VIDEO/ Tunizi-Angli, Kane shënon për “Tre Luanët”, dëmtohet portieri Hassen

Minuta e 11' dhe Harry Kane nuk fal, por ndeshkon portierin Mouez Hassen. Dëmtohet Hassen dhe lë fushën e lojës
Tunizi-Angli, nis sfida e dytë e Grupit G

Tunizi-Angli, nis sfida e dytë e Grupit G

Pas fitores së Belgjikës ndaj Panamasë (3-0), Grupi G mbyll raundin e tij të parë me takimin Tunizi-Angli ne "Volgograd
Video/ Belgjika, me yjet e saj, shkatërron Panamanë

Video/ Belgjika, me yjet e saj, shkatërron Panamanë

Belgjika thyen 3-0 Panamanë në ndeshjen e luajtur në Fisht Stadium në Sochi, duke marrë provizorisht vendin e parë në
Video/ Lukaku godet sërisht, Belgjika shkatërron Panamanë

Video/ Lukaku godet sërisht, Belgjika shkatërron Panamanë

Dygolësh personal i Romelo Lukakut. Belgjika shënon edhe golin e tretë përballë Panamasë dhe është sulmuesi i Manchester United, që
Video/ Lukaku “vrasës”, çfarë goli….Belgjika siguron rezultatin ndaj Panamsë

Video/ Lukaku “vrasës”, çfarë goli….Belgjika siguron rezultatin ndaj Panamsë

Belgjika dyfishon shifrat me shënuesin më të mirë të historisë. Romelo Lukaku shënoi me një goditje të saktë me kokë
Video/ Mertens spektakël, Belgjika kalon në avantazh ndaj Panamasë

Video/ Mertens spektakël, Belgjika kalon në avantazh ndaj Panamasë

Belgjika shënon golin e avantazhit me Mertens. Sulmuesi i Napolit ka goditur fluturimthi në minutën e 47, duke e bërë

“I përhershëm, si e përkohshmja Arta Marku‎”

Deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi ka analizuar 6 muajt në detyrë të Arta Markut si Prokurore e Përgjithshme e Përkohshme. …

“Qurrash, lëtyrë dhe bir ku*ve”/ Aktori Laert Vasili u përgjigjet kolegëve që e kanë fyer

Aktori i njohur Laert Vasili iu është kthyer të gjithë kolegëve të tij që e kanë sulmuar pas debatit për …

Mirush Kabashi rrëfen çfarë ndodhi në darkën me Veliajn dhe Ndrenikën te 15-katëshi

Lapsi.al raportoi mbrëmjen e së dielës se kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kishte qëndruar për më shumë se …FOTO/ Misteri i vrasjes së specialistit shkodran të bravave

Pasditen e së hënës 60-vjeçari Mehdi Kavaja u gjetur pa shenja jete ne punishten e tij në lagjen Tophane të …

Lubonja: Pse BE duhet të ndëshkojë Ramën me mos-hapjen e negociatave

Analisti Fatos Lubonja flet sërish në lidhje me mundësinë e hapjes së negociatave të BE me Shqipërinë. Sipas tij, hapja …

Njerëzit të frikësuar nga pitbullët në Tiranë: Policia po bën sehir

Fëmijë të shkujdesur që luajnë në barin e parkut Rinia, dhe pak metra më tutje një çift qensh të rracës …

Përgjimi/ Seks për 3 mijë lekë në lokalet e Durrësit

Përveç pijeve alkoolike dhe ahengut, në lokalet e qytetit bregdetarë të Durrësit, mundet të gjesh edhe prostituta. 3.000 lekë, është …

Mirush Kabashi: Teatri është Meka e kulturës shqiptarë. Jo shembje, rikonstruksion

Në vijim të protestës ndaj shembjes së Teatrit Kombëtar, sërish janë mbledhur artistë përpara godinës duke dhënë argumenta kundër këtij …

Krerët e komuniteteve fetare apel Merkelit dhe Macronit: Hapni negociatat për Shqipërinë

Në një letër të përbashkët drejtuar Kancelares gjermane Angela Merkel dhe Presidentit francez Emmanuel Macron, të cilën ia dorëzuan sot …

Burri e masakroi me sqepar, gruaja nga Memaliaj rrëfen tmerrin që përjetoi (VIDEO)

Pas dhunës ç’njerëzore që provoi mbi trupin e saj, Antoneta Myrtaj 56 vjeç nga Memaliaj habitet edhe vetë se si …

Audiopërgjimi për Agron Xhafajn, prokurorët për të dytën herë në Itali

Për të dyten herë brenda pak javësh prokurorët që po hetojnë audio-përgjimin e denoncuar nga Partia Demokratike, ku pretendohet se …

Vrasje në Shkodër, ekzekutohet me silenciator 60-vjeçari (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Shkodrës. 60-vjeçari Mehdi Kavaja është ekzekutuar në punishten e tij …
partia demokratike selia .jpg

“Vendimi për Mazrekun nuk do firmoset”/ PD i kërkon Ramës shkarkimin e kryebashkiakut

Pas qëndrimit të Kryeministrisë se distancohej nga vendimi që kishte marrë Bashkia e Hasit, e cila i akordoi titullin ‘Qytetar …

“Perandoria” e biznesit mbi një krim: Si i shpëtuan vëllezërit Çilotaj drejtësisë

Nga Lindita Cela, BIRN Në nëntor të vitit të mbrapshtë 1997, Nurie Hoxha u largua nga Shqipëria me ëndrrën për …

Dy gjeorgjianë mashtrojnë kambistin shqiptar, ia mbathin me qindra mijëra euro

Mundësia që një shtetas shqiptar të bjerë prè e mashtrimeve, nga shtetas të huaj që vijnë nën petkun e biznesmenëve …

Rama i kërkon prefektit të refuzojë nderimin e Gafurr Mazrekut në Has

Kryeministri Rama është distancuar nga nderimi që iu bë në Has ish deputetit socialist, atentatorit të Azem Hajdarit, Gafurr Mazreku. …

Presidenca reagon për nderimin e Gafurr Mazrekut: Provokim, evokon konflikte ekstreme

Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli ditën e sotme Gafurr Mazrrekun “Qytetar Nderi”, me motivacionin “Personalitet Intelektual, në kontributin e pashoq …


Kjo është dashuria e humbur e Elvana Gjatës (Video)

Elvana Gjata ka publikuar sot këngën e saj më të re “Ku vajti”…për dashurinë e ka fjalën. Këngëtarja…

Monica Bellucci pas 26-vitesh larg pasarelës, sfilon për Dolce&Gabbana

Dolce & Gabbana sapo prezantoi koleksionin e veshjeve Pranverë/Verë 2019.

Por mysafiret e veç…

Aksidentohet Eni Koçi, zbulohet gjëndja shëndetësore

Dita e sotme ka nisur aspak mirë për Eni Koçin, pasi këngëtarja duket se ka pësuar një aksident. Laj…

eni-koci-12.jpg

Miss Bum Bum harron Neymar, tifo për Coutinho

Miss Bum Bum ka braktisur Neymar. Modelja e braziliane, një tifoze e zjarrtë e Selecaos, mendon se y…

Shitje të mëdha pas vdekjes së Kate Spade

Ndarja e papritur nga jeta e stilistes amerikane Kate Spade, pak ditë më parë, ka bërë që çmimet e ç…

TË FUNDIT
MË TË LEXUARAT

Video/Brazili “ngec” përballë Zvicrës, në lojë mund të futen llogaritë

Ditë surprizash e katërta e Botërorit Rusi 2018. Pas humbjes së Gjermanisë, bllokohet edhe Brazili 1-1 në sfidën e luajtur në “Rostov mbi Don përballë …

Terror në Rostov, merr flakë avioni i Arabisë Saudite

Çaste terrori për Arabinë Saudite. Avioni me të cilin udhëtonte kombëtarja e Lindjes së Mesme ka marrë flakë gjatë fluturimit për në Rostov, vendi ku …

VIDEO / Po të mos ishte Kane, Anglia do kishte zhgënjyer me Tunizinë

Anglia nuk shkëlqen në ndeshjen e parë në Botërorin e Rusisë dhe mund me vështirësi 2-1 Tunizinë. Për fat, uragani që përfshiu Tunizinë mban veshur …

VIDEO / Tunizi-Angli, Harry Kane shënon golin e dytë

Në minutat e shtesës së pjesës  së dytë është sërish ylli i Tottenham Harry Kane që ka dyfishuar shifrat për Anglinë

VIDEO / Tunizi-Angli, Sassi barazon rezultatin me 11 metërsh

Kyle Walker godet në fytyrë me bërryl Ben Youssef dhe arbitri akordon 11 metërsh për Tunizinë. Ferjani Sassi ekzekuton penalltinë duke  barazuar rezultatin e takimit …


Pas Ermalit dhe Ritës edhe Eleni Foureira koncert në Tiranë

Duket se ky vit do të jetë i mbushur me koncerte me disa nga artistët më të njohur, jo vetëm në Shqipëri, por në mbarë …

Kjo është dashuria e humbur e Elvana Gjatës (Video)

Elvana Gjata ka publikuar sot këngën e saj më të re “Ku vajti”…për dashurinë e ka fjalën. Këngëtarja ka sjellë një këngë ndryshe nga ato …

Monica Bellucci pas 26-vitesh larg pasarelës, sfilon për Dolce&Gabbana

Dolce & Gabbana sapo prezantoi koleksionin e veshjeve Pranverë/Verë 2019. Por mysafiret e veçanta ishin ish-supermodelet Monica Bellucci dhe Naomi Campbell. Bellucci për herë të …

Ushqimet që ndikojnë pozitivisht në humorin tuaj

Ka disa ushqime që pavarësisht sesa shumë dhe shpesh i hamë, gjithmonë do të na pëlqejnë, sidomos kur na ndihmojnë edhe të përmirësojmë gjendjen tonë …

NASA: Planeti Mars i dukshëm nga Toka më 27 korrik

Ngjarja që nuk ka ndodhur që prej vitit 2003 do të rikthehet sërish muajin e ardshëm. Toka dhe Marsi do të kenë takimin e tyre …

Publikohet traileri i “24 hours to live” (Video)

Në kinema pritet të dalë më 25 korrik filmi “24 Hours to Live”, një thriller fantashkencë, që sheh si protagonist Ethan Hawke, ndërsa regjia i …
Kthehu