• |
ide | kryesore

Maskë pastruese dhe rigjeneruese për fytyrën tuaj

Arkiva, Stil
orange.jpg

Kjo është një maskë për fytyrat me problemet si: akne, rrudha, njolla të errëta.


Përbërësit:


3 lugë mjaltë

3 lugë lëng portokalli.

Përgatitja:

Përziejini mire këta përbërës deri sa të bëhet një masë kremoze dhe përhapeni në fytyrën e pastruar më parë. Lërini për 15 minuta dhe lajeni fytyrën si zakonisht me ujë të vakët. Mjalti rigjeneron dhe e pastron lëkurën, ndërsa lëngu i portokallit lufton njollat e errëta.