• |
ide | kryesore

Si të humbasim 4 kg peshë në 4 ditë

Arkiva, Stil
natman.jpg

A është e mundur të humbasim 4 kilogram peshë në katër ditë? Një rezultat të tillë do ta dëshironin të gjithë ata që nuk ndihen mirë me mbipeshën. Të dhënat tregojnë se kjo është e mundur me dietën NATMAN, të paktën në 80 % të rasteve.  Mëngjesi i ditës NATMAN është i njëjtë për të katërta ditët. Kafe apo çaj pa sheqer dhe një gjysmë qitro për të larguar urinë, nuk ka rëndësi nëse është i verdhë apo i kuq. Dreka dhe darka ndryshojnë.


 ·         Dita e parë e dietës NATMAN


Dreka : biftek, sallatë jeshile + domate, 1 mollë

Darka : 2 vezë të ziera, mashurka, ½ qitro

·         Dita e dytë e dietës NATMAN

Dreka : biftek, sallatë jeshile, 1 gotë lëng domatesh

Darka: kunguj ose lulelakër, mashurka, komposto molle pa sheqer

·         Dita e tretë e dietës NATMAN

Dreka: biftek, sallatë jeshile + selino, 1 mollë

Darka : pulë e pjekur, domate në furrë, 1 gotë lëng kumbullash

·         Dita e katër e dietës NATMAN

Dreka: 2 vezë të ziera, mashurka, 1 gotë lëng domatesh

Darka : biftek, sallatë jeshile, 1 gotë lëng ananasi

Sekreti i kësaj diete qëndron tek kombinimi i ushqimeve. Në rast se nuk pëlqeni mashurkat, mund t’i zëvendësoni me brokoli, sikurse edhe qitron me portokall.

Kthehu