• |
ide | kryesore

Shaqiri, Ribery dhe Benatia refuzojnë reklamën e birrës: Jemi muslimanë

Arkiva, Sport
bayern birra.jpg

Xherdan Shaqiri, Frank Ribery dhe Mehdi Benatia e kanë treguar se janë besimtarë edhe në foton zyrtare që skuadra e tyre Bayern Munich ka bërë në llogari të birrës bavareze Paulaner. Në foton zyrtare që e gjithë skuadra ka bërë duke përfshirë edhe trajnerin Guardiola me ndihmësit, këta të tre futbollistë nuk kanë mbajtur në dorë gotën e birrës. Dihet tashmë që feja muslimane është kundër konsumimit të alkoolit, dhe tre lojtarët, përveçse janë lojtarë mjaft të mirë janë treguar edhe besimtarë të vërtetë.