• |
ide | kryesore

E rrallë/ Një nënë e zezë lind një foshnjë të bardhë

Arkiva, Pikante
nena dhe baby.jpg

Një grua 32 -vjeçare me ngjyrë i dha jetë një foshnje krejtësisht të bardhë.Catherine Howarth, 32 vjeç, me origjinë nigeriane, u habit jo pak kur pa djalin e saj bardhosh, që quhet Jonah. Vogëlushi me sy jeshil ngjan si çdo fëmijë tjetër i moshës së tij, por kur e sheh në krah të nënës e kupton që diçka nuk shkon mes tyre. Nëna e tij thotë se të gjithë në familjen e saj kanë qenë me ngjyrë. Babai, një 34 -vjeçar britanik nuk e fshehu gjithashtu habinë për lëkurën e djalit të tij. Mjekët thonë se ky është një kombinim mjaft i rrallë gjenetik.