• |
ide | kryesore

Tenton të vjedhjë një makinë, plagos 7 persona (video)

Arkiva, Syri i Lapsit
makina.JPG

Ka tentuar të vjedhë një makinë Suv Lexus por ka shkaktuar lëndimin e 7 personave si dhe të shkatërrojë 4 makina të tjera. Ka ndodhur të mërkurën në mbrëmje në parkimin “J.W. Marriott Marquis Hotel”  në Majemi. 4 nga personat e plagosur janë shtruar në spital dhe njëri është në gjendje të rëndë. I dyshuar është Alberto Ruiz, 50 vjeçar, i arrestuar me akuzën e vjedhjes, vrasje të mbetur në tentativë dhe lëndime të rënda.