• |

Shqipëri – Danimarkë 1-1 / Shijoni golin e Lenjanit (foto/video)

Arkiva, Sport

Është mbyllur 1-0 pjesa e parë e takimit mes Shqipërisë dhe Danimarkës. Golin për kuqezinjtë e shënoi Ermir Lenjani në minutën e 38.

Ka qenë një pjesë e parë kur Shqipëria më shumë është mbrojtur dhe ka luajtur me anë të kundërsulmeve.

Barazon per Danimarken ne minuten e 80 me Lasen.

Kur tifozët prisnin vetëm të festonin, danezët do të barazonin shifrat me Lasen në minutën e 81-të.

Për të shpëtuar kuqezinjtë nga humbja mendon Berisha, që në kohën shtesë nuk surprizohet por shpeton ekipin nga nje gol i sigurt.

Në fund 1-1, ndërsa ky rezultat nuk ndryshon renditjen e grupit I eliminator me Shqipërinë dhe Danimarkën që kryesojnë me 4 pikë.

/lapsi.al/

I pakategorizuar

Shqiperia ka rregjistruar nje rezultat pozitiv ndaj Danimarkes ne nje stadium te tejmbushur ne "Elbasan Arena". Barazim 1-1 ndaj nje skuadre te forte si ajo e danezeve.

Videon me golat dhe momentet më të bukura të ndeshjes mund ta shikoni duke klikuar në këtë link: