• |
ide | kryesore

Princesha e Japonisë, shfaqet në publik pas 11 vitesh

Arkiva, Stil
princesha.jpg

E kanë konsideruar “Princesha e trishtuar. Mosako, princesha e Japonisë është rishfaqur në ceremoninë e mikpritjes së familjes mbretërore holandeze në Tokio duke dalë në publik pas 11 vjetësh. Sipas gazetave vendase, bashkëshortja e princit, Crisantemo Naruhito nuk dilte në një ceremoni publike që prej vitit 2003. Gazetat shkruajnë se ajo ka vuajtur nga probleme psikologjike dhe depresioni që kanë penguar daljen e saj nga rezidenca. Princesha është tashmë 50-vjeçare. Ajo u bë pjesë e familjes mbretërore që prej vitin 1993 dhe ishte shumë e adhuruar nga popullsia vendase./lapsi.al/Kthehu